USA

Za památkami v New Yorku

28. srpna 2012 v 19:00 | Sayury

Tento článek bude věnovaný několika památkám v New Yorku a radám, které se snad někomu budou hodit, až se vydá do města, které nespí.

1. The New York PASS
Rada, kterou vám dá každý, když se ho zeptáte na památky: koupit si New York Pass. Tahle kouzelná věcička vám otevře dveře do desítek míst po celém New Yorku, aniž byste museli něco platit. Koupit si ho se rozhodně vyplatí, 3-denní dospělá (12+) stojí nyní 140 USD a 7-denní 180 USD. Ačkoliv se to zdá být velkou částkou, ušetříte nemalé peníze. K New York PASSu dostanete knižního průvodce, mapu a dalších pár letáků, kam se vydat.

Výhodou je, že si ho můžete zakoupit na internetu a na pobočku jen přinést vytištěný papír, který vám tam potvrdí a vydají vám karty.
Přímo na onom místě je možné si zakoupit zv. "Hop on, hop off", což jsou autobusy, které jezdí stále po jedné trase a vy můžete nastoupit a vystoupit kdykoliv se vám zachce.
  • The New York Pass
  • Leisure Pass North America
    36 West 44th Street, Suite 1407
    New York, NY 10036

Dobré rady do zahrady, aneb pár rad na cestu do NYC

19. srpna 2012 v 23:37 | Sayury

Přináším sem pár rad, které se budou hodit každmu, kdo učinil tak, jako já a nekoupil si průvodce. Jsou sice dobré, ale neskutečně drahé. A v dnešní době je internet požehnání, jelikož tam nejdete vše. I tak jsem byla líná odklikávat stránku po stránce a zjišťovat si věci, a tak jsem se poptala a vyrazila, konkrétně do New Yorku. Upřímně doufám, že vám rady k něčemu budou.
 
 

Reklama