odkazy

TED - ne ten medvěd

7. září 2013 v 21:51 | Sayury

Dostáváme se k dalšímu odkazu, bez kterého by svět žil ve sladké nevědomosti. Naštěstí tomu tak není. Představuji Vám TED, stránku plnou inspirativních videí.

Pokud byste někdy neměli co na práci a nechtěli zabíjet čas nad Bleskem a novinkami o tom, co zrovna paní Bartošová provedla nebo kdo s kým byl spatřen, pak doporučuji vyhledat Ted a trochu se obohatit. Trocha vědomostí navíc nikdy nikomu neuškodila.

Khan Academy

1. září 2013 v 20:13 | Sayury

Čas od času narazím na internetu na nějakou stránku, u které si pomyslím: jak jsem jen bez toho vůbec mohla žít? A tak mě napadlo, že bych se o své znalosti mohla rozdělit i s dalšími "nepolíbenými". Tolik ke vzniku nové rubriky.
A teď k věci. Ráda bych Vám představila Khan Academy.

Khan Academy je velice úspěšný vzdělávací projekt, kdy se organizace rozhodla poskytnou všem lidem odkudkoliv ze světa bezplatné vzdělání. Stránky obsahují výklady v angličtině z matematiky, fyziky a ostatních věd, historie, ale i ekonomie či medicíny. Po zhlédnutí videa máte k dispozici obrovské množství příkladů, na kterých můžete vyzkoušet své nově nabyté znalosti.
Pro ty, kteří příliš neovládají angličtinu, vznikla Khanova škola, která s podporou Khan Academy dělá překlady do češtiny a vytváří tak alternativní možnost vzdělávání se, což se rozhodně cení.

A jak vlastně můžete začít studovat na KA?
 
 

Reklama