Novinky ve světě

Garth Nix přichází s další knihou!

25. dubna 2012 v 17:38 | Sayury
"Třikrát jsem zemřel a třikrát se znovu zrodil, ačkoliv mi ještě nebylo ani dvacet pozemských let. Toto je příběh o mých třech smrtích a životě mezi nimy. Mé jméno je Khemri."

První kniha pro starší čtenáře od dob uzavření Starého království. Jestli je zde něco, na co si stojí za to počkat, pak je to nepochybně tohle.

Inheritance láme rekordy!

9. prosince 2011 v 15:10 | Sayury
Je to již celý měsíc a jeden den, kdy vyšel dlouho očekávaný díl závěrečné tetralogie od Christophera Paoliniho. Není tedy překvapením, že kniha začala lámat neuvěřitelné rekordy! V prvních 24 hodinách od vydání se prodalo téměř 490 000 kusů, čímž se kniha vyhoupla na první místo žebříčku nejprodávanějších knih na Amazonu a stále si tuto pozici již pár týdnů udržuje!

"Toto je opravdu vzrušující a milý konec této úžasné cesty, která začala před více než jednou dekádou. Nikdy bych si nepomyslel, že se z Odkazu dračích jezdců stane to, co se z něho stalo a jsem opravdu vděčný fanouškům za jejich nekonečnou podporu a nadšení. Opravdu se těším, až je osobně uvidím na svém turné, ale především doufám, že si užijí čtení této knihy!"
- Christopher Paolini

Ve Spojeném království se stal nejrychleji se prodávajícím hardbackem roku 2011, a to hlavně díky několika tisícům předobjednávek. U nás v Čechách si na něj budeme muset ještě chvilku počkat, konkrétně do 30. března 2012 a pak vesele stát frontu na podpis od Chrise osobně!


vychází v listopadu - ve světě (1)

7. listopadu 2011 v 23:25 | Sayury
Výběr několika knih s recenzí. Výběr byl náhodný, knih, které vychází je stovka, tudíž jsem vybrala jen některé :) Dneska tři, zítra snad více.


Brenna Yovanoff - The Space Between
Předpokládané datum vydání : 15. listopadu 2011
Všechno je ze železa, dokonce i květiny, jak by někdo mohl milovat takové místo?
Daphne je napůl démon a napůl padlý anděl, dcera Lucifera a Lilith. Život je pro ní nikdy nekončícím časem, do doby, než je její bratr Obie unesen - a Daphne si částečně přičítá vinu i sobě. Rozhodnuta najít ho, se Daphne vydá ze svého domova v Pandemoniu do ulic Země, kde všechno je studenější a děsivější. Na cestě za svým bratrem se musí postavit nejen nadpozemským bytostem, ale i těm lidským.

The Scorpio Races has already started

7. listopadu 2011 v 21:48 | Sayury
Začátkem listopadu se dějě spousta věcí, ale jedna velmi důležitá : The Scorpio Races. (Nebudu to překládat do češtiny, zní mi to v překladu divně a tak zachovejme originál, myslím, že valná většina si to dokáže přeložit :))
Jezdci se snaží udržet své vodní koně tak dlouho, aby se dostali až do cíle. Někteří z nich budou žít, jiní zemřou. Devatenáctiletý šampion Sean Kendrick je mladý, nepříliš výřečný muž, který své obavy, pokud nějaké má, nechává hluboko pohřbené a nedává je jakkoliv najevo.
Puck Connolly je jiná. Nikdy se nechtěla zúčastnit těchto závodů, ale osud to plánoval jinak.

Maggie Stiefvater :
" Důvodem napsání této knihy byla rada, kterou jsem dostala, nebo nebo si přečetla, nebo někde našla, když jsem byla ještě teenager. Přála bych si vzpomenout si, odkud to přišlo, ale bylo to asi tak : napsat knihu, kterou jste si chtěli vždycky přečíst, ale nikdy jste knihu takového druhu nenašli."


(Animaci a muziku s malou pomocí Kate Hummel vytvořila sama Maggie Stiefvater!)

Pecka! Po jejím úspěchu s knihou Mrazení a jejím druhým dílem Maggie přichází s úplně jiným druhem četby, který četbu opět posouvá na vyšší úroveň! Tuto knihu 18. října 2011 vydalo nakladatelství Scholastic a já jsem tedy upřímně zvědavá, jak to bude u nás v Čechách, snad brzy a pokud ne, díky bohu tu existuje letecká doprava :-)

Kniha Splátců (Hunger Games) v únoru!

5. listopadu 2011 v 10:27 | Sayury

V únoru příštího roku by měla světlo světa světa spatřit nová kniha, kterou vydá naklaatelství Scholarstic, týkající se Hunger Games a to Kniha o Splátcích! Čtenáři by se měli dozvědět o splátcích, o hrách,o strategii každého splátce a mnohem mnohem víc!
WooHooo už se nemůžu dočkat !!

Milý deníčku, Chris přijede do Prahy...!

4. listopadu 2011 v 14:18 | Sayury
Je to již několik let, kdy se miliony fanoušků na světě nechaly pohltit jedinečným příběhem - příběhem typicky středověkým, kde existence draků a dalších nadpozemských bytostí je přijatelná asi jako fakt, že týden má sedm dní.
Eragon je jedinečný příběh, který mě naprosto ohromil. Začala jsem ho číst, když jsem byla menší, před pár lety jsem si hrdě z knihkupectví odnášela pokračování Odkazu dračích jezdců a zanedlouho bude k dostání i závěrečný díl této fantastické tetralogie. A co víc, po vydání této knihy, kdy v Čechách vyjde 30.března 2012, plánuje Christopher Paolini cestu po Evropě a ještě líp, 3. - 6. května 2012 zavítá do Prahy !!!


S.

 
 

Reklama