knihy

Jack Fletcher, Angličan mezi Japonci

8. února 2012 v 17:52 | Sayury
Ztracen v Japonsku, nalezl rodinu.

Ačkoliv jsou to již skoro 4 roky, co vyšla první kniha o mladém samurajovi Jackovi, sláva knih stále přetrvává a za necelé tři týdny by měla světlo světa spatřit Chrisova sedmá kniha s názvem The Ring of Wind. Co pohání Chrise ke psaní a proč si tolik mladých lidí oblíbilo tento příběh?


První kniha s názvem Cesta válečníka se odehrává v Japonsku v 17. století, kdy je anglická loď u pobřeží napadena piráty a celá posádka krutě povražděna.
Jediný, kdo tento masakr přežije, je mladý Jack Fletcher. Jeho otec, první důstojník, John Fletcher mu stihne před smrtí předat úkol, který se později zdá být velmi obtížným - vzít rutter (námořní deník, ve kterém jsou vyznačeny veškeré trasy a polohy ostrovů, etc.) dřív než piráti a utéct.
Nešťastnou souhrou okolností však Jack padá do oceánu, odkud ho později zachrání Masamoto Takeshi, který ho poté adoptuje.
Jack se tak začne učit v Masamotově škole samurajů, kde nalézá nové přátele, ale i nepřátele, kteří usilují o jeho život. Dokugan Ryu, ninja, který zabil jeho otce, je však stále na svobodě a snaží se všemi možnými prostředky získat rutter. Ať to stojí, co to stojí.

Speciály!

4. ledna 2012 v 19:09 | Sayury


 
 

Reklama