k zamyšlení

Nohy na stůl a jedem...

13. ledna 2011 v 21:00
algo en la mesa 250pix
Někdy nevěřícně vrtím hlavou nad tím,co ti lidé neudělají, aby byli označeni za největší voly.
Jdu si tak na zastávku, kde čekám na autobus, u kterého je pravděpodobnost včasného příjezdu ještě menší,než pravděpodobnost,že každé dítě v Africe bude mít každý den co jíst.
Když už tedy nějakou dobu čekám v tom nádherném a mokrém večerním počasí, zpoza rohu se vynoří autobus a jede směrem k zastávce. Co je podstatné na tomto nudném vyprávění je skutečnost,že svítí pouliční lampy a já mám na sobě bílou bundu. Ale řidič, soudě podle rychlosti autobusu, se asi moc nemá k zastavení. Mávám tedy rukou. Na poslední chvíli to zařízne a zastavuje. Nastupuji,autobus se rozjíždí a nabírá rychlost. Hudba mi stále zní v uších a snažím se nemyslet si o řidiči nic špatného. Mine dvě zastávky (nenávidím řidiče, kteří jedou dál jen proto,že tam nikoho nevidí!!!) a nabírá na rychlosti. Najednou mé čichové senzory něco ucítí. Koukám se, odkud to přichází, když mě to najednou praští přímo do obličeje - pohled na pana řidiče, jedoucího neuvěřitelnou rychlostí,(která se mimochodem moc neupřednostňuje a to už vůbec ne v obci..)držícího volant jednou rukou a s cigaretou v ruce druhé..! Občas by se měli lidé nad sebou zamyslet, jestli jsou vážně v pořádku...

Talent se má podporovat, ne zakazovat

30. prosince 2010 v 20:55

zaba
Je smutné, že dnes se talent zavrhuje, jako by to bylo něco nechtěné a zbytečné.
Mám kamarádku, miluje tanec a byla vybraná do soutěžní skupiny, kde si mohla rozšířit obzory. Mohla. Proč? Rodiče řekli ne. Občas ti lidé vidí za vším jen zisk, nechápou, že jde něco dělat jen por radost, z lásky. Jejich argumenty byly, že se musí učit a že jí to v budoucnosti bude k ničemu. Kdybych měla dělat všechno s myšlenkou na budoucnost, budu zřejmě místo hraní si venku na písečku studovat knihy a hledat si budoucího ženicha. Je to nesmysl. Sestra mi teď ukazovala klip její kamarádky, jak zpívá - ten hlas!V každé pěvecké soutěži by to všem natřela (tady určitě). Bohužel nedostala šanci rozvíjet svůj hlas. Proč? Rodiče. To ji přece neuživí a musí studovat. Co je to ta dnešní posedlost studiem? Co je to to dnešní myšlení, kdy za vším musí být zisk? To už se lidé nemůžou věnovat nějakým zájmům jen tak, pro radost?
Čekám, kdy to přijde i na mě. Kvůli škole jsem se skoro vzdala gymnastiky,kvůli škole(nebo spíš rodičům?) jsem se vzdala svých oblíbených činností.Ale to jim nestačí,půjdou dál,jen na to čekám.
Sestra dostudovala vysokou.Kdyby se matka dozvěděla, že chce fotit,ani si nedokážu představit, co by jí udělala.

Freestyle jumping do metra?Projev hrdinství to zrovna není.

8. prosince 2010 v 18:47

Tak se dnes zastavil provoz metra - neví se proč,ale něco mi říká,že to bude další šílenec,který si "odskočil" do kolejí.

Nevím,ale nemyslím si,že by existoval problém,pro který by se skákalo,ať už odkudkoliv(to říkám teď,až se nějaký vyskytne,budu stát u kolejí jako první). Skok po jedoucí vlak v metru je vlastně poslední možnost jak přitáhnout na sebe pozornost a hlavně jak ZASTAVIT DOPRAVU. Kdyby to nebylo tak,že lidé skáčou do metra z důvodu nedostatku pozornosti, pak by nečinili takové hrůzné věci na veřejnosti(co ten chudák řidič?Já osobně bych se z toho dlouho nevzpamatovávala.),ale "v klidu" by se mohli třeba oběsit doma. Nebo cokoliv jiného. Ne.Oni musí skákat.
Vlastně mi to připomíná případ,kdy maník chtěl skočit z mostu a furt čekal,až ho někdo přemluví,zastavil dopravu na pár hodin.Řidič,který toho měl už dost vystoupil a shodil ho. Dobře mu tak.Taky bych to udělala.

upd. 18:59 : Okay,jumper to nebyl,jen voda.Ale i tak.. :-D

Studenti píší noviny aneb názory na četbu dnešního světa

21. listopadu 2010 v 16:34 | Sayury
cof


Tak jsem se konečně dokopala podívat se na stránku iDnes,kde studenti píší - tentokrát o četbě.
S mnohými se shoduji,mladí čtou mnohem méně než starší generace a přitom je to jen kvůli jednomu jedinému výmyslu : počítač.Jak trefně napsala jedna studentka na blogu iDnes,kdo by pak za ně postřílel všechny ty virtuální postavičky?
Spousta lidí vidí v knihách jen zbytečnosti a žvásty a něco co nebudou potřebovat.Dobře,neříkám,že budu někdy k životu potřebovat znát všechny klasiky 19.století,ale ruku na srdce,co budem k životu pak potřebovat?
Život je od toho,aby se žil.Knihy od toho,aby v životě chvíle zkrášlovaly.

Lidé co nečtou,jsou většinou dost omezení,co se týče slovní zásoby (no tyvole(následuje jedno slovo)tyvole(další slovo) tyvole.) i fantazie.
Příjde mi to komické,když vstoupím do obří knihovny a v ní sedí cca 70% starých lidí 15% mladých a zbylých 15% jsou děti,co jsou tam buď kvůli internetu,nebo protože jsou tam s někým dospělím,který se někde hrabe v regálech a vdechuje prach usazený na knihám.Smutné.

Zázrak je,že lidé vymysleli abecedu a naučili se číst a psát.Zabití zázraku přichází ve chvíli,kdy je důležitější zabít všechny nepřátele na internetu,než se trochu víc rozvíjet.
Co dodat,čtení knih v současnostni je jedno velké ošemetné téma,ale lidé co říkají "nemám čas" si pak v životě nenajdou čas na nic.

 
 

Reklama