Film o filmu

FF #2 Pýcha a předsudek

24. září 2014 v 22:42 | Sayury

Pýcha a Předsudek od Jane Austenové je považována za jeden z nejromantičtějších příběhů všech dob. Není tedy divu, že se filmoví tvůrci rozhodli příběh převézt na stříbrné plátno. Ačkoliv většina lidí zná zpouze dvě filmové verze, jenž se také proslavily nejvíce, ve skutečnosti jich bylo hned několik.


První filmová adaptace vznikla pod taktovkou režiséra Roberta Z. Leonarda v roce 1940, kdy se v hlavní roli objevili Greer Garson (Elizabeth Bennetová) a Laurence Olivier (Fitzwilliam Darcy), známé osobnosti filmové tvorby 20.století (Greer byla jedna z největších hollywoodských hvězd 40.let a Laurence byl nejvýraznější a nejznámější britský divadelník 20.století jenž celosvětově proslul zejména coby výrazný představitel hlavních rolí z divadelních her britského národního klasika Williama Shakespeara i jejich filmových adaptací.). Film vyvolal obrovské nadšení po celém světě, což je možná důvod, proč se žádný z režisérů více než půl století neodvažoval k žádnému činu.

FF #1 Harry Potter

10. září 2014 v 15:00 | Sayury

Magická dekáda


Jsou tomu již 3 roky, kdy se oficiálně uzavřela jedna velká kapitola s názvem "Harry Potter". Ačkoliv poslední díl této úspěšné knižní série byl vydán v roce 2007, fanoušci stále mohli prožívat kouzelný příběh na stříbrném plátně, kde zaznamenal obrovský úspěch mezi dětmi i dospělými po celém světě. Jak ale vznikla filmová podoba chlapce, který přežil?


 
 

Reklama