O mně

6. dubna 2015 v 23:28 | Sayury
Ahoj!

Vítejte na mém blogu! Tento blog byl založen v září roku 2010 a od té doby funguje (víceméně) nepřetržitě. Za tu řádku let se již mnohokrát stihl změnit vzhledově i tematicky. To podstatné však přetrvalo - nekonečná láska ke knihám a snaha se zlepšovat nejen ve psaní recenzí, ale příspěvků oběcně. Upřímně doufám, že Vás mé články nějakým způsobem obohatí a rádi se sem budete vracet.

S novým vzhledem na blogu jsem se rozhodla prozradit i pár drobností k mé maličkosti, abyste věděli, že FAKT NEJSEM ROBOT (narážím tím na verifikaci na blogspotu při vkládání komentářů), nýbrž obyčejný smrtelník z masa a kostí. Kdo je tedy Sayury?
Ve skutečnosti se jmenuju Kristýnka, je mi (krásných) 19 20 let (zvyknu si já na to někdy?) a zkoušku dospělosti jsem úspěšně složila v loňském roce na (elitním?) pražském gymnáziu. Paradoxně má cesta nevedla do Říma, nýbrž do (pražáky podceňovaného) Brna, kde jsem započala studium na vysoké škole. Od té doby vedu nezřízený a zhýralý život. Ale snažím se najít řád ve svém životě, a nastolit tak rovnováhu ve světě. Opravdu se snažím...

A kde se vidím za 10 let?
Netuším. Miluju cestování, poznávání nových kultur a nových lidí. Každý den je nová příležitost něco zažít. Dřív jsem si lámala hlavu nad budoucností, ale pak jsem si uvědomila, že ono teď ubíhá dost rychle, a tak jsem se raději začala soustředit na přítomnost. Nevím tedy, co budu jednou dělat a kde budu žít, ale jedním jsem si jistá: chci být šťastná. Ať už to bude kdekoliv a s kýmkoliv. A v tuto chvíli mě dělá šťastnou můj život - studium, rodina, přátelé a v neposlední řadě i to psaní.

Blogovat jsem začala před hoodně, hoodně dlouhou dobou. Když vynechám své excesy z ranného mládí, kdy veškerý obsah blogu tvořilo pár vět a spousta zkopírovaných obrázků (buďme upřímní, všichni mladší 12 let to dělali), pak mohu s hrdostí přiznat, jakožto obrovský fanoušek Harryho Pottera, že jsem pár let vedla (v tu dobu docela známý) blog o potterovském světě, díky kterému jsem si značně vylepšila slovní zásobu cizích jazyků.

Konkrétně sayury.blog.cz jsem založila na podzim v roce 2010, kdy jsem měla potřebu vkládat i jiné hlody, než jen ty ze vzdáleného světa, tj. něco trochu reálnějšího. Bavilo mě psát - povídky, básničky, dlouhé, zamotané příběhy, fan fiction. Někdy v tu dobu jsem začala šířit své názory ohledně literatury (dost mizerně napsané názory), což mi zůstalo dodnes. Ačkoliv vím, že je zde stále co zlepšovat, mám za sebe upřímnou radost. Ale dost o blogu, musím si užít svou narcistickou chvilku a projednou taky mluvit o sobě!

Kromě čtení různých žánrů (od fantasy po motivaci) mám ráda sport. Pokud mě něco do dnešního dne mrzí, pak je to fakt, že mi rodiče nedovolili zničit si zdraví tím, že by mě nechali trénovat vrcholově sportovní gymnastiku. Doufám, že v nějakém paralelním světě mé jiné já vyhrává olympijské medaile. Kromě již zmíněné gymnastiky mi ve 12 letech učaroval tanec, zejména pak street dance. Nedokážu v klidu sedět na jednom místě, věčně se vrtím a mám potřebu něco dělat.

Co se týká dalších zájmů, které stojí za to zmínit, určitě sem bude patřit jídlo. Pokud mě sledujete na Instagramu, určitě víte, že jsem hrozný foodpornista. Miluju steaky, domácí burgery a dezerty. Jsem také velký filmový fanoušek, pokud je čas, tak pak i seriálový maniak. Ačkoliv mi nevadí trávit čas osamotě, neoznačila bych se za asociála. Naopak. Ráda poznávám nové lidi, čas od času (poslední dobou častěji) chodím do barů udělat si ostudu a protančit noc, nebo jen tak vysedávám v kavárnách s přáteli a povídám si o nesmrtelnosti brouka.

Schizofrenička, šílenec, ADHD?, nenažraná knihomolka. To jsem prosím já.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama