Jaro aka nejvyšší čas překopat svůj život

20. dubna 2015 v 8:30 | Sayury |  La vida
Jaro. Období tepla, znovuzrození a radosti. Za okny se začíná oteplovat, tráva začíná zelenat, lidé se začínají usmívat. Nebo alespoň někteří. Škarohlídi totiž mívají stejně nabručený výraz celý rok. Jsou rozzlobení na sebe (tuhle část si ale většinou nechtějí přiznat), na své okolí (to naopak dávají velice jasně najevo) a na celý vesmír, protože se jim nedaří. Ale já taková být nechci.

Bude to už rok, co jsem zahájila poslední část etapy zvaná střední. Všechno se dařilo, všechno šlo dobře: v ruce jsem držela vysvědčení za poslední školní rok (což ve zkratce znamená, že mě matematika nepřemohla a já ji tak snad do konce života neuvidím), odmaturovala jsem s vyznamenáním, dostala se na vysokou, byla jsem šťastně zamilovaná a balila jsem si kufry na svůj první sólo výlet do Španělska. A pak se všechno začalo bortit jako domeček z karet.


Ani jsem se nenadála a najednou jsem stála v ošklivém bytě, sama, v cizím městě a s dírou v místě, kde bývalo srdce. Prázdnotu jsem zaplácala divokým společenským životem, který mě ve finále stál krev a pot (a velkou dávku zoufalství) při zkouškovém. Asi někdy v té době jsem si uvědomila, že je načase se dát do kupy a upustit od zhýralého a nezřízeného života. To přeci nejsem vůbec já.

Myslím, že lidé pod návalem každodenních strastí zapomínají na své sny. Na to, co by rádi dělali, "ale nemůžou, protože...". A pak se z nich stanou mrzouti. Stával se ze mě mrzout. Mrzout, který si to nechtěl přiznat, že jím je. Na konci dne jsem často nacházela samu sebe sedět doma na zadku s pohledem do prázdna, ačkoliv v hodinách tikalo nekonečné množství času. Až teprve po nějaké době mi došlo, že i ten se pro mě jednou zastaví, a tak bych jím neměla zbytečně plýtvat na věci, které už stejně nejdou změnit a raději se zaměřit na ty, které můžeme ovlivnit. A tak po dlouhé době zase vyšlo slunce.

Začala jsem myslet pozitivně, zaměřila se na věci, které mě baví. Zařekla jsem se dělat víc těchto činností a méně těch otravných. Vždycky jsem opakovala, že "bych měla začít cvičit", že "bych se chtěla naučit nový jazyk", že "bych chtěla cestovat". A u toho jsem skončila. Ostatně tak jako 90% lidské populace.


Věřím, že všechno, co se děje, se děje z nějakého důvodu a to, co má přijít, přijde ve správný čas. Se svou spolubydlící ze sportovky jsem začala cvičit. Ono to funění jednou za čas není vůbec na škodu a jáse nikdy necítila lépe. Ta holka bláznivá na mě měla až tak špatný vliv, že jsem se začala zajímat o to, co jím. Nikdo ode mě nečekejte žádné diety ani zázračnou transformaci na holku, která se živí jen a pouze dušemi nově narozených koťátek a příležitostně spadlým ovocem do hmotnosti 20 gramů, na to jsem příliš velký foodpornista a masožravec. Najednou se pozoruji, jak večer potím litry vody (které jsem nevypila) a svou duši, a ve finále si dám salát a ani si u toho nestěžuju. Vlastně jsem z toho nadšená.

Investovala jsem část peněz do vzdělání a nakoupila si učebnice angličtiny (myslím, že v obchodě nikdy neviděli nadšenější tvář, když jsem zjistila, že prodávají "ty skvělý obří knihy za naprosto směšný ceny") a knihy o seberozvoji. Na příští semestr plánuju začít studovat dva nové jazyky a v létě opět balím kufry pryč. A mám za sebe radost. Ačkoliv se pomalu a jistě blíží zkouškové, pevně věřím, že mé nadšení ze života bude pokračovat a že se brzy vrátím i ke psaní.

Nikdy není všechno tak hrozné, jak se na první pohled zdá. Stačí jen věřit, že všechno nakonec dopadne dobře. Dělejte víc věcí, které vás baví a které vám přináší radost do života. Protože život by jednoduše neměl být jen placení účtů a chození do práce.


Hezký den a úspěšný vstup do nového týdne!

- S

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Syki Syki | E-mail | Web | 20. dubna 2015 v 14:53 | Reagovat

Oba palce nahoru! Já jsem si stejným oživením prošla před více než měsícem a teď jsem ráda, že jsem do všeho šla. Mám za sebou WHOLE30, ve fitku se už cítím příjemně a chci zase po X letech začít běhat venku, vrátila jsem se ze skvělé a krapet únavné dovolené v Londýně a těším se na další super věci :) Takže jen tak dál a dělej to, co tě činí šťastnou.

2 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 18:59 | Reagovat

drzim palec a moc chvalim !! vsechno se v dobre obrati :-* a mam par dotazu. jak me tak znas, urcite te neprekvapi :-D za prve jaky velky ucebnice anglictiny maji levny? za druhy jaky dva novy jazyky? a za treti jaky o seberozvoji? vic studijnich dotazu nemam, leda jen, hledam partaka na novou skolu ... :-D ne vtip :)

3 sayury sayury | Web | 22. dubna 2015 v 9:22 | Reagovat

[1]: Děkuju! Já vím, vyprávěla jsi a je to naprosto neuvěřitelné, obdivuju tě za to, že jsi to ve zdraví přežila :D A mám radost, že nejsem jediná, kdo si uvědomuje, že je třeba se více radovat a užívat si! :-)))

4 sayury sayury | Web | 22. dubna 2015 v 9:25 | Reagovat

[2]: Děkuju! Přesně tak, jako jsem říkala já Tobě - bude líp :-) Ohledně učebnic angličtiny Tě zklamu :D Koupila jsem je ve Vietnamu, kde výraz "autorská práva" asi moc neexistuje, takže ty knihy, které tady prodávají za 800 Kč a víc jsem nakoupila za zlomek ceny. Co se týká nových jazyků, tak krom vylepšování těch "starších" bych moc ráda ve škole začala s čínštinou, japonštinou nebo řečtinou (ten poslední je prostě výstřelek, kdy jsem zjistila, že bych se fakt naučila něco tak trochu "zbytečného" :D ). Upřímně doufám, že už je u Tebe všechno lepší a že se máš dobře a užíváš si života! :-))

5 Van Vendy Van Vendy | Web | 29. dubna 2015 v 13:08 | Reagovat

Sayury, mluvíš mi z duše. Krizovým obdobím jsem si teď prošla taky (a byla to zkurveně šílená krize, protože sečetla několik předchozích krizí, vlezla do bilance celého mého života a přivedla mě skoro na dno), a zjistila jsem podobné jako ty. Jsou věci, které ovlivnit nemůžu, takže se zkusím zaměřit na ty, které ovlivnit můžu. I kdyby to mělo být vaření, pletení, hraní mahjongu nebo vytváření obrázků, kdyby to mělo být focení nebo jízda na kole. A taky začínám sbírat motivační citáty. Ale takové rozumné, ne žádné všeobjímajíc a ve stylu "za týden budu ředitel a milionář". Mám v plánu si vytvořit velký obraz z fotek a jeden velký obraz z motivačních citátů. (Jestli to dám do kupy, ještě uvidím).
Tvoje nadšení pro cestování se mi líbí, také rozhodnutí pro rozvoj vlastní osobnosti. Koupě knih je dnes drahý špás, tak se nedivím ani tvému nadšení, že jsi je sehnala za skvělou cenu (v tomjhle směru jsou jedinečné Levné knihy, ale zase, tam je to trochu věc náhody, podle toho, co zrovna dají do prodeje.)
Držím palce, ať se ti tvá cesta daří!

6 Palmertaura Palmertaura | E-mail | Web | 30. září 2017 v 3:19 | Reagovat

<a href=http://writepapersonline.org/>Write my research paper for me</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama