Březen 2015

Dobře jíst, lépe se cítit

31. března 2015 v 8:30 | Sayury |  recenze

Dobře jíst, lépe se cítit - Dr. Judith Rodriguezová


Edice: Jak na to
Počet stran: 144
Rok vydání: 2014 (UK) / 2015 (CZ)
Překlad: Jana Srbová
Nakladatelství: Metafora


Krátce po Novém roce jsem se rozhodla zanechat svého zhýralého a nezřízeného života (protože takový prvák na vysoké prostě je) a dát se do kupy, alespoň co se týká životosprávy. Spolubydlící, která studuje výživu mě nakazila a měla na mě "špatný vliv" - přestala jsem jíst párky a další "líná" jídla a začala jsem cvičit a hodně pít (vodu, aby bylo jasno). Jako na zavolanou mi přišel email z Metafory s nabídkami na recenze a co nevidím! Dobře jíst, lépe se cítit - 200 osvědčených tipů, jak se správně stravovat pro zdraví a pohodu. Že bych našla svého průvodce životem?

Co mě zaujalo týden 13./2015

29. března 2015 v 12:59 | Sayury |  Articles
Ahoj,
po více než roce jsem se rozhodla vrátit se zpět s týdenní rubrikou "co mě zaujalo". Tyto články by měly zahrnovat odkazy na různé články, na které jsem během týdne narazila. Může jít o recenze, novinky ze světa nebo o nějakou vykecávačku či video (já vím, technicky vzato se nejdná o článek, ale což). Upřímně doufám, že mi to vydrží... :-)


Jak to bylo s Alenkou doopravdy?

25. března 2015 v 6:24 | Sayury |  recenze

Šepotání - Anita Grace Howard


Série: Splintered (#1)
Počet stran: 416
Rok vydání: 2013 (US) / 2015 (CZ)
Překlad: Magdaléna Stárková
Nakladatelství: CooBoo
Hodnocení: 4/5


Každý z nás jistě zná příběh o Alence v Říši Divů, do které se malé děvčátko s modrými šaty a bílou zástěrou dostalo králičí norou a kde zažilo pravděpodobně největší dobrodružství ve svém životě. Kolik z vás ale zná ten skutečný příběh - ten o Alici Liddelové a jejím prokletí, které bylo uvrženo na ni i na všechny její potomky?


Mark Twain měl pravdu.

14. března 2015 v 9:23 | Sayury |  téma týdne
Téma tohoto týdne mě zaujalo natolik, že jsem se odhodlala sednout si a napsat k němu pár slov. Po 3 letech "tematického mlčení". Že by se blýskalo na lepší časy?

Při přečtení tematu tohoto týdne jsem si vzpomněla na jeden citát od Marka Twaina:

"Dvěma nejdůležitějšími dny ve vašem životě je den, kdy se narodíte...a den, kdy zjistíte proč."

Ať už to byl Mark Twain nebo kdokoliv jiný (což je pravděpodobnější verze), nemůžu jinak než souhlasit. Kdy ale zjistíme ono "proč"? Kdy poznáme, že je něco naším životním posláním? Pokud nejste Johanka z Arku, pak je to dosti složité. Nebo ne?

Zakázaná hra: lovec

13. března 2015 v 8:30 | Sayury |  recenze

Zakázaná hra: Lovec - L.J.Smith


Série: Zakázaná hra #1
Počet stran: 224
Rok vydání: 1994 (US) / 2015 (CZ)
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: FRAGMENT Hodnocení: 3/5

Strávit večer hraním deskových her nemůže být nikdy nudná záležitost. Rychlá, jednoduchá, složitá, zdlouhavá nebo smrtící ano. Nudná ale rozhodně ne.

Když si Jenny Thorntonová v záhadném obchodě v pochybné čtvrti koupí tajemnou hru v bílé krabici od hezkého záhadného kluka s bílými vlasy a zářivě modrýma očima, netuší, že tím rozehraje nebezpečnou hru, ve které jde o život nejen jí, ale i jejím přátelům.

Ztratila se v moři smutku…a nalezla sebe

9. března 2015 v 18:46 | Sayury |  recenze

Carol Rifka Bruntová - Řekni vlkům, že jsem doma


Počet stran: 424
Rok vydání: 2012 (US) / 2014 (CZ)
Překlad: Vanda Senko Ohnisková
Nakladatelství: Jota
Hodnocení: 5 / 5Být outsiderem nemusí být vždycky špatné. Alespoň ne v případě, když máte po boku někoho, kdo vám bude rozumět, aniž by bylo zapotřebí jakýchkoliv slov. Co ale dělat, když vám váš nejlepší a zároveň jediný přítel zemře?


Stále žiju, i když to bylo dost těsný

5. března 2015 v 22:46 | Sayury |  La vida

Krásný den všem!

Po dlouhé předlouhé odmlce se hlásím zpět, ne příliš odpočatá, nicméně plná zážitků.
Pokud si někdo myslel, že mě měsíc zpět přejel kombajn, zasáhnul blesk nebo tak něco na ten styl, bohužel (nebo snad bohudík?) tomu tak nebylo.

V druhé polovině ledna jsem úspěšně zakončila své první zkouškové, což znamenalo, že mě čekají zřejmě nejdelší (a taky poslední) zimní (jarní?) prázdniny. Už nějaký pátek se mi hlavou honily sebevražedné myšlenky, které se i nakonec naplnily - koupili jsme s tátou letenku do Vietnamu, sbalili kufry a jeli na téměř třítýdenní dobrodružství. Vědet, že ta cesta bude tak mizerně dlouhá (PRG - PARIS - HONGKONG - HANOI), bývala bych si odpracovala těch pár tisíc navíc, abych si ušetřila nervy a síly...