Prosincová chvástačka, aneb vyhlašuji bankrot

5. ledna 2015 v 11:25 | Sayury |  La vida

Přiznejme si to. Jsme knihomolové. Prosinec byl prostě likvidační. Bankrot. No money. Nula. Nada. Ale vyhlídky na brzké jezení levných instantních nudlí se prostě pokaždé vyplatí. Při pohledu na tu hromádnu papírového (ne)štěstí se to prostě vyplatí.

Ačkoliv běžně chvástačky nevedu, jelikož si knihy kupuju tak čtyřikrát do roka (za to v až ve sprostém množství) a zbytek měsíců se je zoufale snažím přečíst, než příjde další likvidační nákup, v lednu udělejme výjimku. Protože tahle hora si ji rozhodně zaslouží :-).

Vzhledem k tomu, že mi začíná zkouškové, tak netuším, kdy to přečtu, nemluvě o těch, které jsem koupila v létě, na Světě knihy, minulé léto...no a mohli bychom pokračovat. Ale co, všechno má svůj čas. A knihy nikam neutečou. Doufám.


První skupina jsou knihy, které jsem dostala darem a je třeba i zmínit, že nečekaně. První vlastně není ani kniha, ale časopis First Class - Vánoční speciál, který mi nadělil bratr. First Class je časopis zaměřený na business a vše kolem něj, takže určitě zajímavé počtení pro ty, kteří by něco takového jednou chtěli dělat, nebo se prostě jen tak něčemu přiučit. Druhý dárek už je skutečně kniha - Já a pan Darcy od Alexandry Potter, kterou jsem dostala od Madlenky z CZ-BOOKS. Udělala mi velikou radost a moc se těším, až se k ní dostanu :-)

Samostatnou jednotku v sekci knihy k recenzi tvoří Labyrint 2: Spáleniště od Jamese Dashnera, kterou mi poslalo nakladatelství YOLI. Nemůžu se dočkat!! Dashner ale bude muset počkat než skončí zkoušky, navíc se stal pokusným králíkem pro akademické účely (až pokus pomine, budete o něm informováni na blogu ;)), takže YOLI/Míša snad promine, že to bude chvilku trvat :D. Slibuju, že to pak budu všem všude strkat, až z toho budou otrávení.


Třetí skupinku tvoří knihy, na které jsem dostala dotaci. Na konci prosince se totiž v Dobrovském konala akce -30% na všechny knihy, takže jsem večer předtím propočítával a propočítávala, než jsem se dostala k uspokojícímu číslu knih i konečné ceny. Kniha Řekni vlkům, že jsem doma od C.R. Bruntové vyvolala obrovský ohlas mezi blogery, a tak jsem se rozhodla dát na ně (tedy na Vás) a knihu si pořídit. Upřímně doufám, že mě nezklame. Dalším must-have kouskem je Zlodějka knih od Markuse Zusaka, na kterou všichni pějí ódy, ale která stále tolik, že jsem si ji pořídila až teď. Moře klidu od Katji Millay jsem si koupila na základě doporučení kamarádů. Byla jsem naprosto unešená z Hooverové a její Bez Naděje a kudy jsem šla a své dojmy trousila, tudy jsem slýchala Moře klidu. A tak je doma. Poslední dvě knížky (tu druhou jsem zapomněla vyfotit) jsou naučného rázu.

Analfabetka, která neuměla počítat od Jonas Jonasson byla jasná volba spolu se starcem od doby, kdy vyšla. Bohužel za cenu, za jakou se prodávala, jsem dala přednost jiným knihám. Naštěstí (nebo taky naneštěstí) jsem se dostala do skvělé facebookové skupiny, kde lidé prodávají knihy za zlomek ceny, a tak jsem Analfabetku pořídila za rovných 100,- Kč. Druhou knihu, Tak padne náš svět, jsem koupila v Levných knihách, doufajíc, že bude dobrá. Takže nákup ze zbrklosti. Naštěstí mě tahle mladická nerozvážnost stále jen 39,- Kč.


Poslední skupinku uzavírají anglické knihy, na které si letos brousím zuby. První je Stoletý stařík, který vylezl z okna a utekl, kterou jsem nakoupila v témže bazaru za 80 Kč a druhou jsou Papírová města od Johna Greena. Měla jsem upřímné dilema z toho, jestli koupit vydání od Knižního klubu, od Yoli nebo v originále. Originál nakonec vyhrál a se slevou 30 % to byla opravdová výhra.


Poslední kniha není koupená v prosinci, ani v tomto roce, ani v tom loňském a překvapivě ani v tom předloňském :D. Hru o trůny od G.R.R. Martina jsem koupila v roce 2011 v Singapuru (!) v jednom malém, avšak úžasném knihkupectví. Můj záměr ji bylo přečíst si ji, nicméně v té době jsem neměla chuť číst anglické knihy (snad až na pár románků, které jsem přečetla) a už vůbec ne tak složité, jako je tahle. Chvíli na to jsem začala sledovat stejnojmenný seriál, ale po první sérii jsem se přestala dívat. Proč? Z prostého důvodu. Chtěla jsem si nejprve přečíst knihy, než budu pokračovat. To měla být motivace k přečtení si prvního dílu. Rok na to bratr koupil druhý díl v New Yorku. Ani tehdy jsem ji neotevřela. Letos se ale všechno změní. Doufám :D. Hra o trůny patří mezi má letošní předsevzetí. TU.KNIHU. PROSTĚ. MUSÍM. PŘEČÍST. No a když už ji mám v originále, tak rovnou v originále.


A tak. Doufám, že si dlouho žádné knihy nekoupím a že alespoň tyto zvládnu letos přečíst :D Reading challenge je na čísle 60 (já vím, pro některé žalostně málo), tak snad to letos vyjde :-). 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 6. ledna 2015 v 13:25 | Reagovat

Krásne knihy :D Zlodejku kníh mám tiež, avšak v angličtine, takže som sa do toho ešte akosi nepustila :D Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol je podľa mňa geniálna kniha a dúfam, že sa ti bude páčiť :-)

2 sayury sayury | Web | 8. ledna 2015 v 21:02 | Reagovat

[1]: Děkuju! Na Zlodějku i Starce se moc těším, slyšela jsem, že to první je naprosto dokonalé a dojemné a to druhé zas naopak hrozná komedie :D Tak alespoň obměním žánry. Ale pravda, jsem dost zvědavá, kdy se k tomu dostanu... :/ #problemyknihomola :D

3 Bastera Bastera | Web | 13. ledna 2015 v 18:10 | Reagovat

Jsem zvědavá, jak se Ti bude líbit Zlodějka knih, věřím, že bude! Stoletý stařík mě tolik nebavil, ale měla jsem jako audioknihu :) Závidím Řekni vlkům, Moře klidu a Labyrint 2!!!! Krásná sbírka, už se těším na recenze. A pobavilo mě to, žes na knihy dostala dotaci, neleze Ti ta škola na "mozek"? :D :*

4 Van Vendy Van Vendy | Web | 10. února 2015 v 17:17 | Reagovat

Moc príma hromádka knih. Sympatické je, že existují různé bazárky a taky antikvariáty, a hodně dobré jsou Levné knihy (kde jsem nedávno objevila Gormenghast! všechny tři díly za neskutečně skvělou cenu.) Protože některé knihy jsou opravdu jen na jedno přečtení a dát za takovou jednorázovku tři nebo čtyři stovky, to mi opravdu přijde jako plýtvání.
Tak hezké počteníčko a šťastné úlovky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama