Leden 2015

Život končí na Spáleništi

25. ledna 2015 v 15:02 | Sayury |  recenze

James Dashner - Spáleniště: zkouška


Série: Labyrint #2
Počet stran: 344
Rok vydání: 2010 (US)/ 2014 (CZ)
Překlad: Petr Kotrle
Nakladatelství: YOLI
Hodnocení: 4/5


Hra skončila. Placeři si probojovali z Labyrintu cestu ven, noční můra navždy končí. Alespoň to si mladí bojovníci mysleli, když se po hrůzách, kterými si prošli, ukládali ke spánku. Další den však přišlo děsivé zjištění: to, co se stalo v Labyrintu, byl teprve začátek.


Prosincová chvástačka, aneb vyhlašuji bankrot

5. ledna 2015 v 11:25 | Sayury |  La vida

Přiznejme si to. Jsme knihomolové. Prosinec byl prostě likvidační. Bankrot. No money. Nula. Nada. Ale vyhlídky na brzké jezení levných instantních nudlí se prostě pokaždé vyplatí. Při pohledu na tu hromádnu papírového (ne)štěstí se to prostě vyplatí.

Ačkoliv běžně chvástačky nevedu, jelikož si knihy kupuju tak čtyřikrát do roka (za to v až ve sprostém množství) a zbytek měsíců se je zoufale snažím přečíst, než příjde další likvidační nákup, v lednu udělejme výjimku. Protože tahle hora si ji rozhodně zaslouží :-).

Vzhledem k tomu, že mi začíná zkouškové, tak netuším, kdy to přečtu, nemluvě o těch, které jsem koupila v létě, na Světě knihy, minulé léto...no a mohli bychom pokračovat. Ale co, všechno má svůj čas. A knihy nikam neutečou. Doufám.

Novoroční hlod a další věci

3. ledna 2015 v 3:36 | Sayury |  La vida
Jsou 2:45 ráno, když začínám psát tenhle článek. Po skvělém odpoledni-večeru se Syki (znáte ten pocit, když si s někým vymluvíte díru do hlavy, a pak už po zbytek dne nemáte potřebu mluvit?) jsem v deset zalehla do postele s tím, že půjdu spát. Ha. To tak.

Namísto spaní jsem se nevydržela koukat na ten příšerný vzhled, který tu všechny včetně mě strašil už nějakou dobu. Jak ale nešika jako já má splácat něco, co by se dalo prezentovat natolik, abych se nemusela stydět? No, odpověď zní: horko těžko. Poté, co jsem vytvořila pár příšerných návrhů jsem došla k závěru, že 1) se budu muset (a už roky chci) naučit alespoň základy grafiky 2) v jednoduchosti je krása, a podle toho jsem se řídila. No, výsledek je asi tak jedna tisícina toho, jak jsem si to představovala, ale aspoň se na to dá koukat :D. Tahle krása tu bude ještě nějaký pátek, tak snad sem ještě někdo znovu zavítá :D.

Abych ale neodbíhala od tématu. Jsou to už 3 dny od té doby, co jsme se rozloučili s rokem 2014. Jaký pro Vás byl? Upřímně doufám, že dobrý a úspěšný. Ráda bych Vám touto cestou popřála mnoho štěstí, zdraví, úspěchů a lásky do nového roku 2015. Zároveň bych chtěla poděkovat všem, kteří blog v loňském roce navštívili, popřípadě stále čas od času navštěvují, navzdory časté absenci nových článků.