Soutěž o Královnu z Tearlingu

12. listopadu 2014 v 0:01 | Sayury |  soutěže

Královna z Tearlingu je velice dobré počtení, tak jsem si říkala, že bych se s vámi o knihu rozdělila, abyste taky mohli za rok dva achat a ochat nad dokonalou Emmou Watson :-)) Nakladatelství YOLI věnovalo jeden výtisk Královny, o který budeme následující měsíc soutěžit!Pravidla soutěže:

1) Soutěže se vztahuje pouze na ČR (promiňte, sousedi, posledně mě to poštovné málem zruinovalo :D ).
2) Soutěžící musí zodpovědět na všechny otázky/vykonat vše, co je třeba udělat.
3) Soutěž začíná v ve středu 12.11.2014 a končí ve středu 10.12.2014.
4) Vyhlášení výherce proběhne do 48 hodin, výherce bude vybrán na základě svých odpovědí (tedy ne náhodným generátorem!!).
5) Výherce bude kontaktován přes e-mail, pokud se do 3 dnů neozve, bude vybrán jiný výherce.
Soutěž

1) Dej "Like" blogu na facebooku (https://www.facebook.com/sayuryblogcz) a napiš své jméno a příjmení, pod kterým tě najdu.

2) Pokud máš blog, napiš adresu :-)

3) Jak by vypadalo tvé vysněné království? Chtěl/a bys mu vládnout? Jakou roli bys zastával/a? Nejoriginálnější odpověď vyhrává knihu, tak se snaž!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Dosoudilová Hanka Dosoudilová | E-mail | 13. listopadu 2014 v 13:50 | Reagovat

Ahoj:-)

Like jsem dala, najdeš mě na fb pod jménem Hanka Dosoudilová, blog zatím nemám.
   Jinak mé vysněné království by vypadalo asi takhle: Bylo by postavené ze samých knih a sladkostí. Sama bych mu vládla, ale ne stylem jako klasiský vládce. Místo poddaných bych byla obklopena svými nejbižšími a přáteli a užívali bychom volné chvíle čtením skělých knih a pečením různých dobrot. Okolo království by byla veliká zahrada, kde by se sportovalo, grilovalo, prostě užívalo:-) I když je pravda, že takové menší království je pro mě moje práce . knihovnice v Městské knihovně:-)

2 CraWer CraWer | E-mail | Web | 13. listopadu 2014 v 20:26 | Reagovat

Zdravím! :)
Předem děkuji za soutěž a za možnost zúčastnit se! :)

1) Radek Trykar

2)http://doorstonewworlds.blogspot.cz/

3) Jak by vypadalo moje králoství?
Nevím.
Chci aby bylo plné věžiček a celé bylo barevné, puntíkaté a všelijaké.
Kolem králoství by se rozprostírala zahrada, ve stylu "Alice in Wonderland" - Byli by tam všechny takové ty věci, jako v Říši dívů. (Narážím na film s Johnym Deppem).
Samozřejmě, protože je to králoství, a já bych rozhodně nebyl skromný, je to moje představa a můj svět - Měl bych tam plno sluhů, co by vařilo přesně to, na co si vzpomenu.
Taky by byla možnost (vevnitř králoství) se nechat teleportovat do jiných místností, aby to ke knížkám nebylo daleko.
Pokoje by byli přeplácané, taky barevné.
Koberce, stropy, nádobí - To všechno by bylo na první pohled neuvěřitelně bodlavé do očí.
Byla by tam samozřejmě knihovna.
Od klasiků po dystopické novely.
Protože to samozřejmě kouzelné králoství, měl bych tam i možnost "vytáhnout" z knihy hlavní hrdiny.
Pokecat si s nima, když by byla nuda.
A taky bych tam měl letiště, kdybych chtěl jet do Londýna.
A měl bych tam vlastní kinosál, a výrobník popcornu.
A taky vlastní kouzelnickou hůlku...

Bylo by to prostě něuvěřitelně bláznivý místo.
A bylo by to tam super! :)

3 Dragell Dragell | Web | 13. listopadu 2014 v 20:34 | Reagovat

1) Lucka Dragell Tomanová
2) www.dragell.cz
3) Moje království by bylo takové pohádkov= - byli by v něm různé víly, elfové atd. Já bych jim ovšem nevládla, daleko raději bych byla princeznou než královnou, měla bych velkou knihovnu, kterou bych otevřela pro všechny, cestovala bych do všech končin, poznávala všechny kraje svého království a podporovala bych různá divadla a umělecká povolání. Ono takovým mým malým královstvím je vlastně můj blog, kde se tohle všechno tak nějak odráží :)

4 Storycollector Storycollector | Web | 13. listopadu 2014 v 21:46 | Reagovat

1) Barbora Smutná - odlajkováno :P
2) www.storycollector.webnode.cz

3)Chtěla bych mít pod svou správou velkou a bohatou říši, hlavně teda bohatou, ale většinou platí, že větší země jsou bohatší. Se spoustou zlatých, stříbrných a všelijakých dolů. Chtěla bych mít spoustu poddaných, kteří by mě oslavovali a sluhy, kteří by mě nosili na nosítkách a krmili. Prostě bych si žila hrozně dekadentně obklopena chytrými ministry na vládnutí (ale zase nesmí být chytří moc, aby se mě nechtěli zbavit), šikovnými sluhy a špiony, abych věděla, co se kde šustne a příjemnými společníky a společnicemi, kteří by nešetřili chválou na svou úžasnou vládkyni.

Na druhou stranu bych chtěla, aby ministři dokázali pár dní vládnout sami, kdybych si chtěla vyrazit na tajné dobrodružství a pak se zase vrátila, abych nenašla zemi vypálenou a obsazenou cizím vojskem. Pár dnů sezení na trůně bych střídala s výpravami na lov mýtických oblud a podobně. :P

Krásně zní taková ta myšlenka ze starověku, že král je vtělení boha na zemi. Být vnímána jako bohyně a k tomu si občas moci projevit svoji uměleckou stránku osobnosti jako třeba tanečník Ludvík XIV., to by bylo něco.

A navíc bych chtěla řídit Knihovnu. Něco jako máš třeba ve Flynnu Carsenovi, v Dračích říších v Penacles nebo jinde. Prostě Archiv s velkým A, kde je uloženo všechno vědění světa, dějin a lidstva a artefakty a vůbec.
Zkrátka a dobře chci pohodlí, luxus, peníze, moc a veškeré vědomosti.

5 Lucie Lucie | 13. listopadu 2014 v 21:48 | Reagovat

Zdravím :)
1. Lucie Maňasová
2. http://superstarkonvickova.blog.cz/
3. Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela. Nejsem vládnoucí typ, ale představila bych si ho asi takhle: Žádné nesmyslné války, zabíjení zvířat a mordování lidí. Celé království by mělo maximálně 5oo obyvatel a všichni by měli úžasný vztah ke knihám a k sobě navzájem. Privilegium sepisovat příběhy bych měla pouze já - Nejvyšší Spisovatelka - a mých 5 rádců.

6 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 14. listopadu 2014 v 8:51 | Reagovat

1) Likuju tě pod jménem Markéta Damková
2) http://c-ind-ere-lla.blog.cz
3) Kdybych měla mít království, pak si ho představuju v poněkud orientálním duchu. Mám ráda arabské a turecké věci a kulturu, proto bych si přála zemi plnou vůně kávy a kadidla, lesklých závojů a harémů. Nicméně jsem si jistá, že králem bych být nechtěla, spíše jakousi šedou eminencí. Našeptavačem, rádcem, ale hlavně člověkem, pro něhož jsou vlastní zájmy nade vše a umí zatahat za ty správné provázky, aby dostal, co si zamane. Byla by zábava takovýmhle způsobem, vlastně nepřímo, škodit svojí zemi. :)

7 Malouš Malouš | E-mail | Web | 21. listopadu 2014 v 12:01 | Reagovat

1) Zuzana Malá

2)http://malousesvetknih.blogspot.cz/

3)Nesnáším zimu. Říkám o sobě, že jsem chladnokrevný člověk a to v mnoha směrech. Moje království? Chtěla bych mít ostrov plný palem a všude kam se podívám bych chtěla zeleň a zvířata. Ostrovu bych nevládla. Přenechala bych to svým rodičům, tak jako doma. Moje funkce by byla asi něco jako hraničář v H. učni. Chtěla bych hlídat pořádek a mít tu "spešl" pláštěnku. Tady by šlo asi o jiné maskovací barvy, spíše pískové, ale nevadí. Hlídala bych dodržování zákonů a pořádek na svém rodinném ostrůvku se všemi, které miluji. :) Byl by to prostý ostrov. Bez vymožeností a samozřejmě s veřejnou knihovnou.

8 Lyra Lyra | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 23:02 | Reagovat

1) Vendula Kreplová

2) http://lyra-journal.blog.cz

3) Já už svoje vysněné království našla. Jmenuje se Velká Británie a má tu výhodu, že je reálné a kdykoliv ho můžu navštívit, když budu chtít a v budoucnu se do něj třeba i přestěhovat. Pokud bych však měla zapojit fantazii, chtěla bych žít ve viktoriánském Londýně v 90. letech 18. století. Projížděla bych se po ulicích ve drožce tažené koňmi, chodila si vypít odpolední čaj se Sherlockem Holmesem a poslouchala jeho vyprávění o nejnovějších vyřešených kriminálních případech, dávala si pozor, abych nepadla do spárů Jacka Rozparovače a sem tam bych si zajela na literární dýchánek s lidmi jako Bram Stoker, Oscar Wilde nebo sir Arthur Conan Doyle. Divila bych se zázraku vzniku kinematografie a s úžasem sledovala první filmy. Byla bych dostatečně bohatá na to, abych nemusela strádat, ale ne natolik urozená, aby mě svazoval přílišný diktát společnosti. A hlavně bych žila v blahé nevědomosti o tom, co přijde za dvacet, třicet let (světová válka). Ale tyto časy už se nevrátí...

9 Lyra Lyra | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 23:29 | Reagovat

[8]:Promiň, překlepla jsem se, samozřejmě jsem měla na mysli 90. léta 19. století. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama