Jaké to je být Kořist?

26. listopadu 2014 v 11:56 | Sayury |  recenze

Andrew Fukuda - Kořist


Série: Hon #2
Počet stran: 344
Překlad: Jakub Kalina
Rok vydání: 2013 (US) / 2014 (CZ)
Nakladateůství: FRAGMENT
Hodnocení: 4/5


Genovi a jeho novým lidským (glupaním) přátelům se podařilo opustit ústav a utéct před nenasytnou hordou krvežíznivých lidí. Slunce, které je chrání, však nesvítí věčně a na konci dne přichází tma. A s ní přichází jistá smrt.Druhý díl upíří trilogie nás zavádí zpět na řeku, díky které skupina získala pomalu zmenšující se náskok před upíry. Na své cestě do "země mléka a medu" narazí na lidskou komunitu, ukrytou vysoko v horách. Ačkoliv vše zpočátku vypadá ideálně, něco je špatně. Proč se v komunitě nachází jen dívky a starci? Odkud se bere všechno jídlo? Kam vedou koleje za vesnicí? Gen a Sisy jsou jediní, kteří si všimnou podivných věcí. Ostatní, zaslepeni tím, co Misie nabízí, mladou dvojici ignorují. Jak daleko musí věci zajít, než si konečně uvědomí, kde leží pravda?

Andrew Fukuda má netradiční styl psaní, kterému je třeba přivyknout. Jakmile se ale přes tento bod dostanete, nic vás od čtení neodtrhne. Navzdory tomu, že se jedná o upíří tematiku, které před nedávnem odzvonilo a nikdo o ní nebude chtít ještě nějakou dobu slyšet, Fukudova Kořist je pojatá natolik netradičně, že by málokoho napadlo ji srovnávat se Stmíváním nebo Upířími deníky. Knihy tohoto druhu jsou oproti Kořisti pohádkou na dobrou noc. Žádné milostné avantýrky či nadpřirozené schopnosti (když upustíme od kompletní existence upírů), jen holý boj o přežití.

Díky častým akcím příběh ubíhal svižným tempem, knihu se mi nechtělo vůbec odkládat a během několika hodin jsem měla dočteno. A byla jsem z ní úplně vedle - zejména z konce. Vedle jsem byla i z autorových FAKT NECHUTNÝCH popisů rozpadu (doslova) upírů - sice mi pak bylo zle, ale musela jsem ocenit jeho fantazii. Něco tak nechutného bych snad ani já nedokázala vymyslet. Čas od času jsem zvedala oči v sloup ze vztahu mezi hlavními hrdiny, ale co, to už prostě k youngadultovce patří.

Druhý díl rozhodně nezklamal. Vlastně si myslím, že dokonce předčil ten první. S Kořistí se tedy určitě nebudete nudit. Nabízí vše, co si fanoušek upírů a young adult žánru může přát - spoustu akce, záhad, nebezpečí a možná i trochu té lásky. Upíři už jsou sice otřepané téma, ale ve Fukudově podání zcela jistě ne.Tímto bych ráda poděkovala nakladatelství FRAGMENT za recenzní výtisk. Děkuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 27. listopadu 2014 v 19:43 | Reagovat

Tak na tuhle knihu se díky Tvé recenzi maximálně těším :3 :)

2 Rodaw Rodaw | Web | 27. listopadu 2014 v 19:43 | Reagovat

Tak na tuhle knihu se díky Tvé recenzi maximálně těším :3 :)

3 sayury sayury | Web | 29. listopadu 2014 v 22:58 | Reagovat

[2]: Děkuju! :)) Moc mě to potěšilo :)) Doufám, že se ti bude líbit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama