Dračí oči: Černý jezdec

19. října 2014 v 21:50 | Sayury |  recenze

Dračí Oči: Černý jezdec - Kristina Hlaváčková


Série: Dračí Oči #2
Počet stran: 424
Rok vydání: 2014 (CZ)
Nakladatelství: FRAGMENT
Hodnocení:


Po osmi letech se Elena vrací zpátky domů, kde ji komplikuje život matka, učitel etikety a všichni okolo, kteří očekávají, že jako žena bude sedět a nečinně přihlížet katastrofě, ke které se schyluje. Zemi začínají napadat Černí draci a válka s krutým Nitramem se zdá být neodvratná. Elena nemešká a vydává se do bitvy, čímž naplňuje dávné proroctví. Dokáže však ovládnout svou moc natolik, aby ji nepohltila, a nestala se tak zkázou pro sebe i celý svůj lid?


Když jsem v březnu dočítala Čarodějku, byla jsem malou Elenou naprosto okouzlená. Ani po 7 měsících (a 8 letech) se mé nadšení nezměnilo - stále je to ta malá, odvážná a drzá Elena, kterou vždy byla, jen ve starším provedení. Nyní, obtěžkaná povinnostmi, se vydává na nebezpečnou cestu, ve které nechybí spousta překážek a humoru.

Bavilo mě, jak vždy dokázala své přátele i nepřátele naprosto odzbrojit svým šarmem a ostrým jazykem, a když to jinak nešlo, tak i mečem. Ačkoliv jsem místy měla dojem, že začíná být příliš dokonalá, nenechala jsem se od čtení odradit. Stránky mi ubíhaly pod rukama a než jsem se nadála, byla jsem na poslední stránce. Jak se to jen stalo?

Ve druhém dílu plánované trilogie nalezneme mnohem více akce a soubojů, než tomu bylo v Čarodějce, což je určitě plus. Za oběť však padnul humor, kterého je méně, ačkoliv nechybí Eleniny kousavé poznámky a roztomilý národ Othar, jemuž sice chybí vyjadřovací schopnosti, ale nadšení pro boj nikoliv. Zejména v temných chvílích se tito malí hašteřiví bojovníci opravdu hodili k odlehčení situace. Kniha, ač ne s příliš složitou zápletkou, mě hodně překvapila především svou místy temnou atmosférou a zvráceností některých postav, které neměly ani kapku slitování s nepřítelem.

Černý jezdec je milá youngadultovka, ve které, jako v každé klasické fantasy, nechybí nadpřirozené bytosti, souboj dobra a zla a trocha magie. Navzdory většímu počtu stran děj ubíhá rychle, což je dáno i tím, že co chvíli je příběh vyprávěn z jiného pohledu. Knihu jsem tak přečetla během chvilky a nemůžu jinak, než ji doporučit všem, kteří uvítají nenáročnou, milou četbu o dracích a emancipovaných princeznách s čarodějnými schopnostmi :-).


Tímto bych ráda poděkovala nakladatelství FRAGMENT za recenzní výtisk. Děkuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ailin Ailin | Web | 29. října 2014 v 18:49 | Reagovat

Tahle knížka mě velmi brzy čeká :-).

2 sayury sayury | Web | 11. listopadu 2014 v 20:13 | Reagovat

[1]: Tak to jsem zvědavá, jak se ti bude líbit :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama