30 dnů splněných snů

9. srpna 2014 v 10:00 | Sayury |  O nesmrtelnosti chrousta

Pokaždé, když zapnu Teda, musím se usmívat po shlédnutí každého videa. Lidé, kteří na těchto konferencích vystupují, vyzařují neuvěřitelnou energii a nadšení pro věc, což se dnes moc nevidí. Dnešní inspirující video mě přimělo přemýšlet o tom, proč většina lidí pasivně příjmá svůj život a nesnaží se ho změnit k lepšímu. Vše potřebné máme v sobě - velkou dávku odhodlání a trochu víry v lepší zítřky.


Když se ve vzpomínkách vrátím v čase, vidím se, jak zapadám do největšího stereotypu mého života: vstávám brzo ráno, naprosto zničená z předchozího dne, na snídani raději ani nepomýšlím a pádím do školy, kde prosedím a prospím celý den, abych následně šla dělat věci, které mě příliš nebaví, ale jsou třeba. Po večeři jdu dělat úkoly, popřípadě si přečíst kus knížky (což ale většinou dělám při hodinách pod lavicí) a před spaním přichází asociální chvilka, kdy zírám na facebook či na jinou duši-vysávající stránku, dokud mě to nepřestane bavit a neusnu. Jo, takhle úplně nevypadá definice šťastného a spokojeného života. Takový by ale život měl být,ne? Šťastný a spokojený.

Matt Cutts, počítačový inženýr, se rozhodl svůj život změnit tím, že během 30 dnů vyzkoušel všechny věci, které vždy chtěl zkusit, ale neměl odhodlání ani odvahu tyto plány zrealizovat. Na konci měsíce z něho byl jiný člověk: sebevědomější, spokojenější. To vše díky několika bodům, které si vytyčil a které mu zpříjemnily ubíhající dny.

Na konci je totiž jedno, co budete dělat, ten měsíc stejně uběhne, ať už to chcete nebo ne. Proč si ho tedy neužít? Proč nezkusit nové věci? Na samotném konci totiž většinou všichni litujeme příležitostí, které jsme nikdy nevyužili a to jen proto, že existovalo tisíce výmluv, které se daly použít. Z osobní zkušenosti ale vím, že ani jedna nezměnila stav, ve kterém se nacházím. Za zkoušku tedy nic nedáte. Je to jen 30 dnů. Ať už je to tedy jen dobrá snídaně, ranní běhání, procházka lesem či jedna umělecká fotka denně, zkuste to. Jak už bylo zmíněno, všechno potřebné máte již dávno v sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natálie Natálie | Web | 24. srpna 2014 v 21:19 | Reagovat

Tak tohle je paráda! Díky za článek, i video je super. Dneska si ještě promyslím, čím zítra začnu a pokusím se to dodržet třicet dní, změnu tak jako tak potřebuju a měsíc zas tak dlouhý není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama