11) Fiktivní místa

25. srpna 2014 v 8:00 | Sayury |  Top Týdne

Krásné dobré ráno všem!

Další týden uběhnul a poslední prázdninový týden je před námi. Jak je to jen možné? Ještě včera byl začátek července a za týden už by se mělo začít chodit do školy. To mi hlava vážně nebere.
No, každopádně s novým týdnem přichází klasicky meme od Luu: Top Týdne, tentokrát na téma Fiktivní místa. Tak pojďme na to :-).1) Bradavice (Harry Potter, JKR)

Tak tohle snad ani nepotřebuje komentář :-). Každý z nás tajně doufal, že v 11 letech dorazí zvací dopis do školy čar a kouzel v Bradavicích. Stále věřím, že se někde zasekl. Česká pošta. Znáte to.

2) Alagaesia (Odkaz dračích jezdců, Ch. Paolini)

Další svět, který mě fascinoval od mala, byla Alagaesie, svět draků, elfů, zla i dobra.

3) říše Temnoty (Černé Drahokamy, A. Bishop)

Svět, ve kterém se dějí špatnosti, existuje magie a společenské dělení podle počtu a barev kamenů. Pokud bych v tomto světě žila, jedině po boku Janelle. Jinak ani náhodou.

4) Mezizemě (Sedm Království, K.Cashore)

Království, ve kterém žijí tvorové hodní i zlí, z nichž někteří mají určité schopnosti, tak jako lidé. Mezizemě mě nadchla hlavně díky Katse, výjimečné a obecně díky tomu, že se lidé rodí se speciálními schopnostmi.

5) Nový Peking (Měsíční kroniky, M.Meyer)

Místo, kde se odehrává jeden z nejnádhernějších příběhů, které jsem kdy četla.

6) Macondo (Sto roků samoty, G.G.Márquez)

Fiktivní místo nebo domovina? To se pravděpodobně nikdy nedozvíme. Macondo je však popsané jako ráj na zemi. Málokdo tomu věří, dokud nezamíří do pralesů v Latinské Americe. Pak teprve všichni pochopí, co chtěl autor říct.

A jaká jsou vaše oblíbená fiktivní místa? Já raději veškeré dystopie vynechala, kdo by se chtěl dostat do Arény nebo prostě jen do světa, kde je všechno špatně :-D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama