Srpen 2014

Prázdninové rozhazování peněz

31. srpna 2014 v 12:32 | Sayury |  La vida
Nechce se mi ani věřit, že je léto opravdu u konce. Zítra mnoho z vás nastoupí zpátky do škol a započne bláznivý maraton. Já to mám naštěstí za sebou, i když se čas od času objeví ty "stýskající se" stavy, kdy bych se vážně moc ráda vrátila. Ale před sebou mám vysokou a upřímně doufám, že to bude ještě lepší, než byla střední.

Tyhle prázdniny jsem si vážně užila. Po zkušenosti se Španělskem jsem konečně poznala, jaké to je, když si člověk může koupit víc než jednu knihu a necítí se při tom špatně :-D. Navíc jsem poznala nové lidi na plzeňském srazu a momentálně spolu s Basterou a Madlenkou plánujeme záříjový knižní sraz, který se bude konat už příští sobotu.

Knižní srazy

30. srpna 2014 v 9:25 | Sayury |  O nesmrtelnosti chrousta

Poslední dobou se přímo roztrhnul pytel s knižními srazy, které začínají být populárnější a populárnější. Nejednou v měsíci se mi na facebooku objeví pozvánka na sraz v různých místech po celé ČR. V čem tkví tajemství srazu a proč by na něj měl každý alespoň jednou v životě zavítat?


Utíkej,dokud je čas

25. srpna 2014 v 12:00 | Sayury |  recenze

James Dashner - Labyrint: Útěk


Série: Labyrint #1
Počet stran: 360
Rok vydání: 2009 (US) / 2014 (CZ)
Překlad: Petr Kotrle
Nakladatelství: YOLI
Hodnocení: 4/5Probudit se v temné kleci a neznat svou minulost smrdí víc než plopák dospívajícího čóna. Žádná zpáteční jízdenka neexistuje, pokud tedy někdo něčemu nerozumí, moc bych se tím nevzrušovala, všichni se časem naučí vše, co je třeba a zvyknou si. Jediný způsob, jak se odtud dostat ven na svobodu je vyřešit hlavolam: jak uniknout z Labyrintu bez pomoci Ariadniny nitě?


11) Fiktivní místa

25. srpna 2014 v 8:00 | Sayury |  Top Týdne

Krásné dobré ráno všem!

Další týden uběhnul a poslední prázdninový týden je před námi. Jak je to jen možné? Ještě včera byl začátek července a za týden už by se mělo začít chodit do školy. To mi hlava vážně nebere.
No, každopádně s novým týdnem přichází klasicky meme od Luu: Top Týdne, tentokrát na téma Fiktivní místa. Tak pojďme na to :-).


Zelený knižní sraz

24. srpna 2014 v 18:33 | Sayury |  La vida


Ve středu 20.srpna proběhl v Plzni "Druhý zelený knižní sraz", který pořádala laurdes, známá taky jako Kačí. Ačkoliv poslední dva týdny počasí v Čechách stojí za zlámanou grešli, kupodivu ve středu byl krásný den, který sliboval nové zážitky a známosti z české blogosféry.


Vyhlášení letní soutěže

23. srpna 2014 v 20:23 | Sayury |  soutěže

Ahoj!

Včera před půlnocí skončila malá prázdninová soutěž, které se zúčastnilo 15 lidí. Děkuji!
Když jsem si četla vaše odpovědi, u některých jsem se vážně nasmála. Byla jsem docela překvapená, že i někteří z vás můj blog znáte, nebo ho dokonce pravidelně navštěvujete. Někteří z vás se vyjadřovali i k vzhledu mého blogu - jsem naprosto neschopná :D Ani po letech jsem se nenaučila s Photoshopem či jiným editorem, takže to vypadá dost amatérsky, ale zase je to moje :-).

No, nebudu zdržovat. Kdo se tedy stal výhercem Na hraně zapomnění od J. A. Redmerski?

10) Romantické dvojice

18. srpna 2014 v 19:13 | Sayury |  Top Týdne

Ahoj!

Týden je za námi a před námi poslední dva týdny prázdnin a s ním přichází (konečně!) téma, u kterého se můžu vyřádit! :D Tento týden máme téma "romantické dvojice", což obsahuje téměř každá kniha, kterou jsem přečetla.
Měsíc ve Španělsku

13. srpna 2014 v 21:16 | Sayury |  La vida
Vždycky jsem si přála mít dobrodružného ducha, tak jako měla Allyson Healey z knihy Jen jeden den, ve které kývla cizinci na nabídku odjet na den do neznámého města. No, až tak šílená jsem nebyla, ale určitě jsem se jí alespoň trochu přiblížila.

V květnu tohoto roku jsem se přes noc rozhodla, že vyrazím do zahraničí jako au-pair. Tímto způsobem pokryju veškeré výdaje a ještě dostanu trochu peněz za své služby. Tato cesta mi ale dala mnohem, mnohem víc, než jen peníze.


Když se mi poprvé ozval otec dětí, nebyla jsem si příliš jistá. Chtěla jsem žít ve městě (protože jsem prostě holka z města), ideálně poblíž mé milované Barcelony, tento případ byl Barce stovky kilometrů vzdálené. Jednalo se o čtyřčlennou rodinu, která žila v malé vesničce asi 50km od Albacete. Děti byly starší (dceři bylo 11, synovi 9), a tak nebylo příliš třeba se o ně starat. Jediné, co rodiče chtěli, bylo, abych s nimi mluvila anglicky. Nakonec jsem tedy na nabídku kývnula, zaplatila si letenku a zanedlouho jsem plná nadšení opouštěla pražské letiště Václava Havla. To, co mě čekalo nemůžu nazvat jinak, než jedním velkým kulturním šokem.

9) Knižní zklamání

11. srpna 2014 v 18:46 | Sayury |  Top Týdne

Ahoj!

Další týden je za námi a klasicky, jako každé pondělí, přichází meme od Luu, Top Týdne. Tento týden bude dost krátké, jelikož jsem si uvědomila, že příliš knižních zklamání nebylo. Asi mám prostě štěstí :-)
Prázdninová soutěž

11. srpna 2014 v 0:01 | Sayury |  soutěže
Zdravím všechny ze slunného Španělska, země fiesty, vína a oliv!
Radujte se, množte se! Má peněženka se již vzpamatovala z první soutěže na tomto blogu, a tak vám s radostí oznamuji, že jsem se rozhodla uspořádat soutěž o krásnou, romantickou knížku!