Království Hřbitovní královny

30. července 2014 v 12:32 | Sayury |  recenze

Království - Amanda Stevenson

Počet stran: 358
Rok vydání: 2012 (US) / 2013 (CZ)
Překlad: Věra Klásková
Vydavatelství: Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace:

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však - na rozdíl od těch prvních dvou věcí - málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… 
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls - i pravdu o sobě samotné… (bux.cz)

Když jsem poprvé četla Okřídlenou duši, byla jsem vyděšená a po nocích se bála vylézat z postele, konec konců, pravděpodobnost, že budu mít za dveřmi tajemného sexy týpka Devlina byla přeci jen menší, než že tam bude postávat bloumající duch nějakého nebožtíka, buďme realisti! I přes to všechno mě ale příběh nadchnul a já si nutně musela přečíst Království. Prostě otázka života a smrti.


Tou se taky stal Ameliin příchod do malého, zapomenutého městečka Asher Falls v Jižní Karolíně, kde přijala zakázku na rekonstrukci hřbitovu Trnová brána, aby na chvíli zapomněla na Dubový háj a především na Johna Devlina. Nic však není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, Asher Falls totiž skrývá mnohá tajemství, o která se nikdo z tamních obyvatel nehodlá dělit. Je tedy na Amelii, aby odhalila nevyřčené a postavila se tváří v tvář nejen hordě duchů, ale zejména sama sobě a pravdě o její rodině…

Je opravdu podivuhodné, jak se autorce podařilo z celé knihy vyřadit Devlina, aniž by to mělo negativní dopad na Amelii a na jejich vztah. Aby to ale holka neměla tak lehké, i v Asher Falls žijí muži, konkrétně jeden pohledný, zámožný a tajemný jménem Thane Asher. A navíc za sebou netahá žádné duchy, což je docela významné plus. Thane mi bohužel přišel až přehnaně dokonalý a tak moc se Amelii snažil vetřít do přízně, že jsem si ho příliš neoblíbila. Vlastně si ani nejsem jistá, jestli jsem si vůbec někoho při čtení oblíbila, Asher Falls je totiž taková novodobá Sodoma Gomora, takže je těžké si tam někoho zamilovat, snad až na Anguse, statečného psa bez uší.

Království jsem přečetla za dva dny, je to opravdu čtivé, zábavné a zároveň strašidelné a napínavé, což znamená, že i když máte ze Zvonkového jezera hrůzu, zvědavost vás nutí otáčet stránky a číst dál a dál. Nejvíce mě asi bavilo to, že jsem po celou dobu čtení nevěděla, co čekat, měla jsem tisíce otázek a málo odpovědí. Autorčin styl psaní mi opravdu vyhovuje, příběh je plynulý a nijak složitě napsaný, jedinou výtku bych snad měla ke konci, který měl, tak jako v Okřídlené duši, příliš rychlý spád. Po celou dobu čtení jsem se připravovala na pořádnou akci, a pak bylo bum, prásk, zvonec a konec.

I přesto si ale myslím, že se Království opravdu povedlo a svou starší sestru předčilo mnohonásobně. Navzdory tomu, že jde o duchařinu, si myslím, že knihu ocení i strašpytlové jako jsem já, protože zvědavost je zkrátka silnější. Knihu bych doporučila jakékoliv věkové kategorii, jsem si jistá, že nezklame.

Tímto bych ráda poděkovala Knižnímu klubu za recenzní výtisk. Děkuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama