Červenec 2014

Království Hřbitovní královny

30. července 2014 v 12:32 | Sayury |  recenze

Království - Amanda Stevenson

Počet stran: 358
Rok vydání: 2012 (US) / 2013 (CZ)
Překlad: Věra Klásková
Vydavatelství: Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace:

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však - na rozdíl od těch prvních dvou věcí - málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… 
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls - i pravdu o sobě samotné… (bux.cz)

Když jsem poprvé četla Okřídlenou duši, byla jsem vyděšená a po nocích se bála vylézat z postele, konec konců, pravděpodobnost, že budu mít za dveřmi tajemného sexy týpka Devlina byla přeci jen menší, než že tam bude postávat bloumající duch nějakého nebožtíka, buďme realisti! I přes to všechno mě ale příběh nadchnul a já si nutně musela přečíst Království. Prostě otázka života a smrti.

7) čtení na léto

30. července 2014 v 12:23 | Sayury |  Top Týdne
Ahoj!
Opožděně přidávám další téma týdne, tentokrát s názvem "čtení na jaro/léto/podzim/zimu! A protože máme slunečný červenec (nebo já alespoň určitě), rozhodla jsem se vybrat četbu na léto. Tak pojďme na to!

6) Největší kreténi

21. července 2014 v 8:20 | Sayury |  Top Týdne
Zdravím ze slunného Španělska! Venku je asi tak 10.000 stupňů a protože jsou tři hodiny, je akorát nejvyšší čas na odpolední siestu :-) Už se těm Španělům vůbec nedivím, že jsou věčně v pohodě, taky bych byla, kdybych půl dne prospala. Anyway...touhle dobou, kdy vyjde tento článek, budu někde u pláže, kde bohužel nebude internet, takže v nejbližší době toho moc nepřibude. Pilně čtu Alianci, na stolečku mi poslušně sedí Království od Amandy Stevenson a v kindlu pár ingliš knížek, tak snad se k nim dostanu - každý má velké plány, ale pak vysvitne sluníčko a všechno jde stranou :-).
Tento týden přichází další téma a to největší kreténi. Tak pojďme na to!


5) Největší potvory

14. července 2014 v 8:30 | Sayury |  Top Týdne
Ahoj,

další týden máme za sebou, což znamená, že je čas na další Top Týdne, tentokrát na téma největší potvory. Tak se pojďme do toho pustit!
4) Doporučené knihy

7. července 2014 v 7:46 | Sayury |  Top Týdne

Ahoj všichni!

První prázdninový týden máme za sebou a sním přichází pondělní meme od Luu - Top Týdne, dnes tentokrát na téma "Doporučené knihy".
Nejčastěji knihy vybírám podle sebe nebo podle nějaké zajímavé recenze, od lidí přímo si nechávám radit málokdy, jelikož je můj seznam knih dost dlouhý i bez nich :-)) I tak se ale našlo pár kousků, které mi byly téměř vraženy do rukou s tím, abych si to přečetla. Tak jdeme na to!

Kniha o knize, film o filmu

1. července 2014 v 8:30 | Sayury
Ahoj!
Mám nové zařízení (notebook) a s ním přichází i nové možnosti! Konečně můžu zrealizovat všechny své plány, aniž bych se u toho musela zbytečně navztekat.
Aby tu na blogu nebyly jen recenze, protože by to bylo dost nůďo, rozhodla jsem se uvést do pohybu projekt zvaný "Kniha o knize, film o filmu"!

A na co se můžete těšit?

Kniha o knize je projekt, ve kterém bych se ráda zabývala historií knihy/ knižní série, tzn. co autora vedlo k tomu, aby knihu napsal, jaké byly okolnosti nebo jestli se inspiroval např.v mytologii či v historii.
Film o filmu je pak druhá část, ve které se budu zabývat zfilmovanou podobou knihy, tedy kdo koho hrál, jaké byly okolnosti a jaké byly úspěchy filmu.

O knihách a filmech si budete moci přečíst každou středu s tím, že jeden týden bude kniha a druhý zas film. Upřímně doufám, že Vás projekt zaujme a s radostí budete každou středu rozklikávat články a nadšeně hltat jedno slovo za druhým :-)). Momentálně sháním materiály a připravuji články, tak uvidíme, kdy to celé vypukne :-).