Červen 2014

Okřídlená duše

30. června 2014 v 23:19 | Sayury |  recenze

Amanda Stevensová - Okřídlená duše

Série: Graveyard Queen #1
Počet stran: 368
Překlad: Věra Klásková
Rok vydání: 2011 (EN) / 2012 (CZ)
Vydavatelství: Knižní klub
Hodnocení: 3/5


Amelie pracuje jako restaurátorka hřbitovů a celý život vídá duchy. Otec ji však naučil, aby před nimi nikdy nedala najevo, že ví o jejich existenci. Pokud by tak učinila, okamžitě by se k ní připoutali a okrádali ji o její životní energii. Tak jako je tomu v případě detektiva Johna Devlina, se kterým naváže spolupráci, když se na hřbitově začnou objevovat mrtvoly. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k pravdě, ale také k zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob.

Když zapadne slunce a nastane tma, z čeho máte největší strach? Třeba já se bojím tmy, duchů a hřbitovů. Okřídlená duše tedy pro mě byla jednoznačně must-have numero uno. Nepatřím mezi fanoušky hororů a ani nepořádám půlnoční spirituální seance v lese, takže jsem si připadala jako masochista, když jsem si nechala poslat Okřídlenou duši. Nicméně jsem se rozhodla tomu dát šanci a abych se vyhnula nočním můrám, po vzoru Ameliinýho otce jsem si stanovila jasné pravidlo: Číst knihu jen a pouze ve dne.

3) Knihy z dětství

30. června 2014 v 9:00 | Sayury |  Top Týdne
Máme tu další týden a s ním přichází nové Top Týdne od Luu, dnes tentokrát na téma Knihy z dětství.
Číst jsem se naučila ve 4 letech a v 7 jsem jednoho krásného dne přišla domů (rodiče strachy bez sebe) s přihláskou do městské knihovny. Ten den jsem objevila nekonečný zdroj čtení, který mě nestál nic. Přečetla jsem minimálně polovinu dětského oddělení, přičemž žánr fantasy u mě jednoznačně vedl. A zůstalo mi to dodnes.
Jen Napůl dobrá kniha

23. června 2014 v 23:03 | Sayury |  recenze

Half Bad - Sally Green

Série: Half Life (#1)
Počet stran: 367
Rok vydání: 2014 (EN/CZ)
Překlad: Marcela. Nejedlá
Vydavatelství: YOLI
Hodnocení: 3/5


Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc - strach z chlapce, který pochází z obou stran. Šestnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými sedmnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? (bux.cz)

Napůl zlý je prvotinou anglické autorky Sally Green, která pochází ze severozápadní části Anglie, kam byl také příběh o tajné komunitě čarodějů zasazen. Ačkoliv kniha spatřilo světlo světa teprve před 4 měsíci, stihla vyvolat obrovský rozruch a zapsat se hned dvakrát do Guinessovy knihy rekordů: první zápis byl za nejpřekládanější prvotinu ještě před jejím samotným vydáním a druhý za nejrychleji prodaná autorská práva na film, která získala společnost Fox 2000. A čím že si Half Bad zasloužil takovou pozornost?

2) filmová zpracování

23. června 2014 v 9:00 | Sayury |  Top Týdne

top tydne
Tak tu máme nový týden a s ním nové téma Top Týdne : Filmová zpracování. Tak tedy hurá vybrat 10 filmů natočených podle knižní předlohy.Poslední dopis od tvé lásky

18. června 2014 v 10:42 | Sayury |  recenze

Jojo Moyesová - Poslední dopis od tvé lásky


Počet stran: 470
Rok vydání: 2010 (EN) / 2013 (CZ)
Překlad: Lucie Mikolajková
Vydavatelství: Ikar
Hodnocení: 4/5

Novinářka Ellie nalezne v archivu milostný dopis od muže ženě, ve kterým ji přesvědčuje, aby opustila svého manžela. Ellie dopis okamžitě zaujme - sama je milenkou ženatého muže - a rozhodne se pátrat po tom, jak to bylo dál. Rok 1960. Mladá Jennifer Stirlingová se probouzí v nemocnici po autonehodě a má výpadek paměti - nedokáže si vzpomenout na své přátele, rodinu nebo manžela. Neví, kým byla předtím, než se vybourala. Doma nalezne ukrytý milostný dopis, kvůli kterému je ochotna obětovat vše, co má.

Po úspěšném románu Než jsem tě poznala se na český trh dostává i prvotina Jojo Moyesové, Poslední dopis od tvé lásky, jenž je strhujícím příběhem plným vášně, nevěry a ztráty milovaných. Pokud tedy hledáte dojemný příběh, pak přestaňte. Právě jste ho totiž našli.

Jeden velký masakr zvaný Kostičas

11. června 2014 v 12:13 | Sayury |  recenze

Samantha Shannon - Kostičas


Série: Kostičas #1
Počet stran: 480
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Host
Hodnocení: 5/5


Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási "spojka" či "posel" - je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce. Díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Poté, co v sebeobraně zabije četníky, je unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…

Na hraně zapomnění

6. června 2014 v 22:25 | Sayury |  recenze

J. A. Redmerski - Na hraně zapomnění


Počet stran: 400
Rok vydání: 6/2014
Nakladatelství: YOLI
hodnocení: 4/5

Dvacetiletá Camryn Benettová vždy snila o tom, že se jednou vymaní z nekonečného stereotypního života, ve kterém žije celý život. Zdá se, že je na nejlepší cestě všechno zrealizovat, když v tom osud zasáhne a rozhodne se ji vyzkoušet tak, jako nikoho jiného: přítel Ian umírá při autonehodě, rodiče se rozvádějí a bratr končí ve vězení. Aby unikla temnotě a smutku, rozhodne se opustit vše, co zná a vydává se napříč USA autobusem, kde nalezne nejen sebe samu, ale i duši, která by ji mohla vyvést zpátky na světlo a přimět ji znovu se usmát...


Vyhlášení výherců

4. června 2014 v 23:34 | Sayury |  soutěže
Týden utekl jako voda a jsem moc ráda,že se vás tolik zúčastnilo velkého knižního giveaway :) Přečetla jsem si tu krásné citáty i tipy na knihy, děkuji! Výherce budu každý den doplňovat a ještě ten den jim dorazí mail :-)


CimFam - Temný anděl
Snoopy - Madame Okta
Lily - Označená
Rachel-roo - Evermore
DominikaCouf- keeping secrets
Kateřina Müllerová - Má noc je tvůj den
Maťa - Máš proč věřit, Když uvěříš
Kateřina Mülerová - krásní mrtví
Hanka - Temná akademie
Rachel-roo - Lovkyně snů
CimFam - Temné vize
Radek - Kočičí holka:Nový začátek
danah - Fallen

Neděle 1.6.2014

1. června 2014 v 0:00 | Sayury |  soutěže

Dnes budeme soutěžit o dvě knihy a to od T.E. Sniegoskiho - The Fallen. Obě knihy jsou psány v originále.
Soutěž končí v neděli 8.června.

1. Jméno / Přezdívka
2. Máš blog? Uveď svou adresu!
3. E-mail