Scarlet, Měsíční kroniky

25. května 2014 v 11:25 | Sayury |  recenze

Marissa Meyerová - Scarlet

Série: Měsíční kroniky (#2)
Počet stran: 452
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: EGMONT
Hodnocení: 4/5

Scarlet Benoitová je osmnáctiletá dívka, která je přesvědčená, že se o sebe dokáže postarat sama a jediného, koho si pustí k tělu, je její babička Michelle Benoitová. Ta je však jednoho dne unesena gangem samozvaných strážců pořádku a jediný, kdo ji může pomoci, je pouliční rváč zvaný Vlk. Scarlet se tak s neznámým člověkem vydává najít svou ztracenou babičku, která skrývá informace, jenž by mohly zvrátit dění celého světa.

Ve druhém díle Měsíčních kronik se seznamujeme se Scarlet, která žije tisíce kilometrů daleko od Cinder, která se svého šťastného konce nedočkala, jelikož skončila ve vězení. Scarlet je další hrdinkou této série a už podle obálky a anotace je zřejmé, že půjde o příběh na motivy známé pohádky O Červené Karkulce. V příběhu tedy nechybí Vlk a babička. Tam však veškerá podobnost s pohádkou končí.

Scarlet je o dva roky starší než Cinder, lesů ani tvrdé práce se jen tak nezalekne a snaží se jen o to, aby s babičkou Michelle žily štastně a spokojeně na své farmě. Když se však na obzoru objeví problém, snaží se mu statečně čelit, což jsem na ní hodně ocenila, konec konců, hrdinky, které čekají, až se všechno okolo dá do pohybu a samo se to vyřeší, jsou prostě na zabití - všichni je chceme vidět uškrcené. Scarlet se tedy nehodlá smířit s tím, že se babička prostě zabila a vydává se ji hledat.

Abychom ale zůstali trochu věrni předloze, na scéně se objevuje Vlk, tajemný zápasník, který Scarlet nabídne pomoc. Vlk byl bezva, sice tajemný jako hrad v Karpatech, ale bezva. Nedokázala jsem odhadnout jeho další tah, a tak jsem jen četla a nestačila se divit, co všechno to zvíře bláznivé vyvádí.

Ačkoliv byla kniha o Scarlet, nejvíce mě bavily pasáže s Cinder a s císařem - u toho jsem se mlátila do zdi a nadávala na mužskou logiku a velecísařskou natvrdlost - ty mi neskutečně rychle ubíhaly. Během dvou dnů jsem byla na samotném konci, připravena zabíjet pro další pokračování, které má taktéž naprosto dokonalou obálku a nese jméno Cress.

Scarlet je opravdu zdařilé pokračování, které čtenáři nabídlo tisíce alternativ, jakým směrem by se mohl příběh ubírat. Pro fanoušky Young Adult Fantasy a nadšence pohádek je Scarlet to pravé ořechové, nuda nehrozí a ke konci budete lézt po stropě a mít potřebu si přečíst další díl. Co víc si přát?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 7. června 2014 v 10:40 | Reagovat

Neznám, poslední knihy tohoto druhu vůbec nestíhám, je jich moc. Tím líp, že se pak o některé z nich dočtu, třeba tady.
Ale dnes mě mimořádně upoutal právě obal, i když se snažím moc nedat na vnější vzhled, tento mě okouzlil. Krásný obraz!
A podle všeho i dobrý, čtivý příběh. Díky za recenzi i za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama