Jak jsem brečela jako želva u Hvězd

30. května 2014 v 17:49 | Sayury |  Film
Včerejší den byl zakroužkován v diáři a zvýrazněn dvaceti možnými barvami. Pročpak? Byl to den, kdy můj život dosáhl největší míry socializace od doby, co jsem se rozhodla, že tu maturitu fakt dám. Na sraz před předpremiérou dlouho očekávaného filmu Hvězdy nám nepřály dorazily známé tváře blogového světa: Laurdes, Irča, Yanny, Nelly, Madlenka, Wilinda, Abyss, Kath, Vendea a spousta dalších. Míša z Yoli nám (po krátké rozcvičce) představila knihy, které vyjdou, nabídla pár recenzních výtisků a Týnka nám rozdala předokonalé placky k filmu. Krom klasického klevetění (snad jste si nemysleli, že se knihomolky baví jen a pouze o knihách!) došlo no vtipnou aukci knih, kde se projevil můj soutěživý duch. Odpoledne uteklo jako voda a najednou jsme se musely zvedat a přeběhnout v dešti do kina Atlas. No, ta trocha zimy a vody se rozhodně vyplatila.

Jakmile začala hrát hudba, už jsem vydávala skřeky. Je vážně špatný, když se koukáte na film a znáte knihu, ale ještě horší je, když je kniha doják jako blázen a vy víte, že si musíte zajistit hromadu kapesníků, protože to bude vážně něco. A bylo.


Od začátku jsem se musela smát, filmové TFIOS jsou opravdu věrnou adaptací na knihu podle Johna Greena. Celou dobu nás filmem provázel onen smutný-ale-naprosto-dokonalý humor, se kterým se setkáváme v knize. Co mě naprosto okouzlilo, byl způsob, jakým byly udělány textovky, které si mezi sebou hrdinové posílali. Dokonalé! A hudba v pozadí se mnou pořádně zamávala (a neoholená podpaží taky,ale to zas trochu jinak), nemluvně o pověstných výrocích z knihy, které se tam vážně objevily!

Co se týč herců, myslím, že se tvůrci nespletli, Shailene byla jako Hazel Grace skvělá a Ansel Elgort jako Gus taktéž, jako holka jsem si ale prostě nemohla nevšimnout jednoho iritujícího detailu: TY BOTY!!! Můj Augustus by přeci nikdy nenazul obří lodě od Nike(.___.)!! A možná by se taky oholil, ale jak sám říká: svět není továrna na splněná přání.

Co si budeme nalhávat, brečela jsem jako želva, i když jsem věděla, co bude na konci. Ještě štěstí, že jsem měla zásobu kapesníků a obtěžovala jsem ostatní pouze svým smrkáním, které se ale i tak ozývalo ze všech stran. Všechny jsme z filmu byly totálně naměkko, já sama jsem ze sebe nedokázala vysoukat jediné slůvko, jak to bylo úžasné a dojemné. Je to opravdu jeden z mála filmů, který šlape na paty knižnímu zpracování, až tak dobrý podle mě byl.

Spokojeně civím na placku z filmu a přehrávám si celý film. Dokonalý. Asi na něj půjdu znovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 31. května 2014 v 12:25 | Reagovat

Hrozně mě těší, že se film všem tolik líbí! :) Já se chystám s přítelem ve čtvrtek a nemohu se dočkat! :3

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 6. června 2014 v 15:15 | Reagovat

Už jsem slyšela pár komentářů na tento film a vypadá to na velkou pecku. Já na tu půjde během příštího týdne a hodně se na to těším. Určitě u toho bude taky brečet, protože u knihy jsem to taky obrečela. :-)

3 Vendy Vendy | Web | 7. června 2014 v 10:37 | Reagovat

To vypadá na dobrou adaptaci dobré knihy. Pobavila mě tvá zmínka o neholení - nevím z jaké doby se ten příběh odehrává, možná to bylo v době, kdy prostě tohle nebylo v módě. :-)
I když, podle posílání SMS, to nebylo zas tak dávno. Těžko říct, že by se vracela doba přírodního vzhledu se vším všudy? :-)
P.S. je príma, že se takhle domluvíte mezi sebou, holkami z blogového světa. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama