Co mě zaujalo, týden 9.

3. března 2014 v 18:13 | Sayury |  Articles
Minulý týden utekl jako voda a bohužel byltak hektický, že jsem stihla nahromadit jen pár zajímavých článků. S četbou taktéž zaostávám, čeká mě R.U.R., Fenomén a Jen jeden den. Tak snad se zadaří a všichni mi tenhle týden dají pokoj, abych se konečně mohla vrhnout na knihy :-).


1. Knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena znáte určitě všichni. Věděli jste, že se autor knihy inspiroval skutečnou událostí? Příběh Ester Grace Earl napsal sám život. http://svetyliteratury.cz/?p=4769

2. 13 knih, které si přečtěte, pokud vás bavilo Hunger Games Pokud nevíte co s pěnezi a v knihovničce se Vám nekupí nepřečtené knihy, pak je tu Luxor se svými tipy.

3. Nedávno jsme se ve škole dívali na kus dokumentárního filmu, který mě opravdu zaujal. Ačkoliv to není článek, nýbrž film, myslím, že určitě stojí za zmínku. Útěk ze Severní Koreje - Dokument Z1

4. Víme vlastně vůbec, co se děje nedaleko od nás? Každý ví, že na Ukrajině zrovna není dvakrát veselo. Co ale spousta lidí neví, je proč tomu tak je. Ne nadarmo se říká, že média jsou sedmá velmoc, díky nim se dozvíme buď všechno, nebo taky vůbec nic. Poslední dobou mám ale dojem, že z televizního zpravodajství se toho moc nedozvím a pokud ano, reportáže pak nebývají dvakrát objektivní. No, dost bylo kecání, idnes ve svém článku zabrousil do historie Ukrajiny. http://zpravy.idnes.cz/historie-ukrajiny-0nd-/zahranicni.aspx?c=A140220_114118_zahranicni_ipl

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny Yanny | Web | 5. března 2014 v 9:49 | Reagovat

Tenhle článek se mi hodně líbí, protože se nezabývá povrchově jen nějakých blábolů, ale fakt se snaží něco říct :) a přesně o tomhle jsme se bavily na srazu VA - proč lidé o té Ukrajině neví víc? Proč to taky nevnímají z jiné strany? A proč to vlastně skoro nikoho vůbec nezajímá? A co se týče zpravodajství na Nově a Primě... o tom už se nemusíme ani bavit :D to je prohraná bitva už teď :D snad se to jednou změní. (Naše generace žurnalistů na škole je přesvědčená o tom, že to všem ukážem! :D)

2 sayury sayury | Web | 7. března 2014 v 20:49 | Reagovat

[1]: :D minulý týden jsem psala test z divadla po občanské válce ve Španělsku a byla tam hra, ve které děti vyčítaly rodičům, že neudělali to a to a že ony změní svět a udělají to jinak a nakonec to skončí tak, že jejich děti jim vyčítají, že neudělali to a to, prohlašujíc, že ony změní svět :D tím samozřejmě nechci nijak znevažovat tvé plány, jen mě to pobavilo. Ale máš pravdu, proč to sakra nikoho nezajímá? :D Já nevím, člověk by měl mít trochu přehled, co se děje ve světě...

3 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 8. března 2014 v 23:31 | Reagovat

1. jo to jsem slyšela, zajímavé
2. koukala jsem a mám na několik z nich zálusk, po výplatě :-D
4. o tom jsme se bavily na VA srazu, koukám, že to píše i Yanny :)

4 Vendy Vendy | Web | 20. března 2014 v 21:53 | Reagovat

Nedávno jsem dostala v emailu odkaz na jedno zajímavé video. Byla jsem z toho trochu v rozpacích a fakt nevím, co si mám myslet. Ale jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu, a koneckonců i francouzská revoluce byla zřejmě kdysi vyprovokovaná.
Odkaz zde:
http://gloria.tv/?media=540709

[2]: Ta hra mohla být zajímavá, protože to tak ve skutečnosti je. Vždycky je na mladých, aby se pokusili o nějakou změnu, protože mladí jsou rebelantští a současný svět se jim nelíbí. Že se jim to většinou nepovede a pak jim to servíruje další generace, je už další věc. Ale zase, že by se nezměnilo vůbeec nic, bych netvrdila.
Spíš mi vadí, že některé věci se opakují bez ohledu na to, že se učíme dějiny. Proč se je vlastně učíme, když se z nich nedovedem poučit? Je jediné ponaučení, že člověk je tvor nepoučitelný?
Mediální žumpa mě pobavila, ale máš pravdu, zprávy na Primě jsou fakt pod psa, spoustu času věnují krimi, další spoustu času domácím videím od lidí a pak nezbytné VIP zprávy, bez kterých bychom asi nepřežili ani den.O tom, co se skutečně děje, se jen přeletí kosmickou rychlostí, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Proto na zprávy nekoukám, aspoň ne většinou.
A když, snažím se o čt 1.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama