Březen 2014

Hon na glupany může začít

30. března 2014 v 19:46 | Sayury |  recenze

Hon - Andrew Fukuda


Počet stran: 304
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: FRAGMENT
Hodnocení: 4/5


Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk.
Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí.

Když jsem se o Honu dozvěděla, myslela jsem, že půjde buď o horor, po kterém nebudu schopná v noci usnout, nebo o úplnou slátaninu, u které budu litovat, že jsem se do ní vůbec pouštěla. Naštěstí tomu tak nebylo ani v jednom případě.

Dračí oči malé Eleny rozhodně učarovaly

27. března 2014 v 21:45 | Sayury |  recenze

Dračí Oči - Čarodějka - Kristina Hlaváčková


Počet stran: 392
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: FRAGMENT
Hodnocení: 4/5

Nejmladší dítě berberských panovníků, Elena, odmítá být vychovaná k tanci, vyšívání a dobrým mravům, raději leze po stromech a pozoruje své starší bratry, jak se trénují na cvičišti. Když zachrání malé dráče před jistou smrtí, seznámí se s drakem Ašrakem a její život se obrátí naruby. Síla, která se v ní probudí je neovladatelná, a tak se musí vydat k elfům, kteří by ji měli naučit ovládat nově nabyté magické schopnosti. Elenin tajný sen o dobrodružství se tak stává realitou, která se často míjí s jejími představami o tom, jak by takové zábavné dobrodružství mělo vypadat. Občas totiž ostatní zapomínají, že ačkoliv je princeznou s nadpřirozenými schopnostmi, je hlavně především malým děvčátkem, které také cítí strach, nejistotu a beznaděj, zvlášť když se nachází v neznámém prostředí bez rodičů, bratrů a přátel.

Prvotina české autorky Kristiny Hlaváčkové rozhodně překvapila. Když jsem se doslechla, že má vyjít nová kniha o dracích, byla jsem nadšená. Když jsem zjistila, že ji napsala Češka, byla jsem extrémně zvědavá jaká kniha bude, jelikož jsem stále nepřišla na chuť fantasy, pocházejících z našich luhů a hájů. Dračí oči jsou ale vážně něco.

Spát, jíst, spát, jíst

16. března 2014 v 12:06 | Sayury |  Diary
Maturitní ročník je docela smradlavý rok, vážně. V první polovině roku máte nohy na stole, nanejvíš hledáte šaty na ples, ale jinak nic. A pak přijde druhá část roku, kdy po vás chtějí, abyste se stíhali učit na maturitu, výstupní testy, průběžné testy a na příjmací testy na vysokou, což je zhola nemožné. Poslední dva týdny jsem seděla zabořená hlavou v základech společenských věd - sociologie, ekonomie, psychologie, politologie, evropská integrace a novodobá historie - a v testech scio, které mimochodem smrdí.

Včera tohle dočasně skončilo (uvidíme, jak dopadly testy) a já doufala, že se budu moci natáhnout na postel, přečíst si Fenomén a Dračí oko, ale prý ne. Výstupní a průběžné testy čekají. Ach jo.

Každopádně jsem se rozhodla, že pokud udělám maturitu, půjdu si koupit za většinu peněz knížky a uspořádám velký knižní giveaway, takže se máte na co těšit :-)))-

Jen jeden den

9. března 2014 v 23:40 | Sayury |  recenze

Gayle Formanová - Jen jeden den

Počet stran: 352
Rok vydání: 04/2014
Nakladatelství: YOLI
Hodnocení: 4/5

Allyson Healeyová je bezproblémová studentka, která měla život vždy předem naplánovaný do posledních detailů. Poslední den své cesty po Evropě pozná Willema, bezstarostného herce, který je jejím pravým opakem. Ten ji nabídne, aby s ním odjela na jeden den do Paříže a Allyson ke svému vlastnímu překvapení souhlasí, což spustí sled událostí, které jí změní život.


'We are born in one day. We die in one day. We can change in one day. And we can fall in love in one day. Anything can happen in just one day.'


Co mě zaujalo, týden 9.

3. března 2014 v 18:13 | Sayury |  Articles
Minulý týden utekl jako voda a bohužel byltak hektický, že jsem stihla nahromadit jen pár zajímavých článků. S četbou taktéž zaostávám, čeká mě R.U.R., Fenomén a Jen jeden den. Tak snad se zadaří a všichni mi tenhle týden dají pokoj, abych se konečně mohla vrhnout na knihy :-).


1. Knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena znáte určitě všichni. Věděli jste, že se autor knihy inspiroval skutečnou událostí? Příběh Ester Grace Earl napsal sám život. http://svetyliteratury.cz/?p=4769

2. 13 knih, které si přečtěte, pokud vás bavilo Hunger Games Pokud nevíte co s pěnezi a v knihovničce se Vám nekupí nepřečtené knihy, pak je tu Luxor se svými tipy.

3. Nedávno jsme se ve škole dívali na kus dokumentárního filmu, který mě opravdu zaujal. Ačkoliv to není článek, nýbrž film, myslím, že určitě stojí za zmínku. Útěk ze Severní Koreje - Dokument Z1

4. Víme vlastně vůbec, co se děje nedaleko od nás? Každý ví, že na Ukrajině zrovna není dvakrát veselo. Co ale spousta lidí neví, je proč tomu tak je. Ne nadarmo se říká, že média jsou sedmá velmoc, díky nim se dozvíme buď všechno, nebo taky vůbec nic. Poslední dobou mám ale dojem, že z televizního zpravodajství se toho moc nedozvím a pokud ano, reportáže pak nebývají dvakrát objektivní. No, dost bylo kecání, idnes ve svém článku zabrousil do historie Ukrajiny. http://zpravy.idnes.cz/historie-ukrajiny-0nd-/zahranicni.aspx?c=A140220_114118_zahranicni_ipl