Stejné tváře, jiné pohledy na svět

11. února 2014 v 15:29 | Sayury |  recenze
Michelle Zink - Proroctví sester
počet stran: 366
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: Knižní klub
Hodnocení: 2/5

Lia a Alice Milthorpeovy jsou dvojčata, která právě osiřela. Po smrti jejich otce se Lie na zápěstí objevilo podivné znamení. Později se dozvídá, že hraje roli v pradávném proroctví, ve kterém byl předpovězen příchod ďábla Samaela a jeho stoupenců na tento svět. Lia je přesvědčená, že je Strážkyní a Alice, krutá a bezcitná, je Brána. Ne všechno je ale takové, jak se zdá, a tak se Lia musí smířit se svým osudem, postavit se mu čelem a vydat se po stopách svého mrtvého otce, aby nalezla odpovědi a způsob, jak nedovolit zlu proniknout na svět.

Před lety, když kniha vyšla, jsem byla ochotna vynaložit veškeré prostředky, abych knihy měla doma, jelikož jsem slyšela o jejich nehynoucí slávě. No, tleskám a klaním se před skvělou reklamou. Ale to je tak všechno.


Ačkoliv by se mělo jednat o temnou, gotickou fantasy, nic temného ani gotického jsem na knize nenašla. Číst knihu bylo tak trochu jako žvýkat suchý rohlík - nebaví vás to, ale i tak ho dojíte. Příběh se vlekl nesnesitelně pomalu, nikdy se nic nedělo, žádná akce, nic.

Další věc, která mi příliš nesedla, byla doba, do které byl děj zasazený. Devatenácté století, doba, ve které když chcete řešit záchranu lidstva, musíte zaslat pozvánku na čaj. No to snad ne. Vyloženě trnem v oku se mi ale stala hlavní hrdinka Lia a její dvě kamarádky. Lia byla tatínkův mazánek, odvážná, hodná, skvělá, úžasná, prostě ta, co zachrání svět. Alice zas byla bezcitná, ledová královna, stojíci na straně zla. Tohle hodně zavání "mary-sueovstvým", co si budeme povídat.

Autorka dostala dobrý nápad, to se jí musí nechat, knihu, kde by bylo nějaké proroctví dvojčat, andělé, brány, astrální cestování a další věci, jsem ještě nikdy předtím nepřečetla, nicméně stylem psaní a zpracováním postav si mě rozhodně nezískala, bohužel. Po letech, kdy jsem se na knihu těšila, mě tedy čekalo kruté překvapení v podobě obrovského zklamání. Tak uvidíme, jak na tom bude druhý díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michaela Knock Michaela Knock | Web | 18. února 2014 v 19:01 | Reagovat

Druhý díl je prý lepší. Já mám trilogii doma, ale ještě jsem to nečetla, mám teď jiné (zajímavější) knihy na čtení.
Jinak jsem skoro zapomněla dýchat, když jsem uviděla, že máš v záhlaví Amulet Samarkandu. Ten mi v mé trilogii chybí a jsem z toho hrozně nešťastná. Nejlepší série na světe. Srdcovka! Prostě Bartim..

2 sayury sayury | Web | 21. února 2014 v 8:09 | Reagovat

[1]: Na amuletu jsem vyrostla, četla jsem to několikrát, dodneška se směju těm jeho sarkastickým kecům :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama