Leden 2014

Legenda Marie Lu

24. ledna 2014 v 23:52 | Sayury |  recenze

Marie Lu - Legenda


Počet stran: 280
Rok vydání: 2013
Vydalo: CooBoo
Hodnocení: 4/5

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky.

Tyto dva světy se spolu nestřetnou do doby, než je zabit Junin bratr Metias a hlavním podezřelým se stává Day, kterého hledá Republika, která však sama ani netuší, jak přesně hledaný vypadá a co je vlastně zač. Day je nepodařený objekt, který měl zemřít poté, co neprošel zkouškou. Juny je naopak jedinou osobou v Republice, která dosáhla maximálního počtu bodů. Je předčasně povolána do služby, aby vystopovala největšího zločince a zároveň vraha svého bratra.

V propasti nekonečné

11. ledna 2014 v 12:48 | Sayury |  poezie
5.12.2012

V Propasti nekonečné

Bloudím, bloudím, temným lesem,
běhám v kruhu ztracená.
Padám na zem. Kde jsem? Kde jsem?
Křičím nahlas zděšená.

Do černé noci jsem se vydala,
do temnoty nekonečné,
jiskry života jsem hledala
a pocity výjimečné.

Co jediného však nalezla jsem?
Samou tmu, žal v srdci mém.

Oči své raději zavírám,
celý svět byl jenom klam.
Vždyť to cítím, vždyť to vím,
vždyť na to právě umírám.


Nebe se nám řítí k zemi

11. ledna 2014 v 2:21 | Sayury |  La vida
První školní týden letošního roku je konečně za námi. Dostali jsme ve škole ale takovou nálož testů a úkolů, že bych měla začít hned...Už aby celý svět přestal bláznit a kantoři žíznit po testech.

Spolu s normálními testy jsou za dveřmi testy výstupní, pak maturitní a někdy mezi nimi ještě přijmací na vysokou školu. Né že bych se to stíhala všechno učit, vétšinu času jen sedím a chce se mi z toho brečet, když nic ale nevyroním, jdu se aspoň najíst. Pro zlepšení nálady.

Nicméně jsem béhem své krátké prokrastinace usedla k počítači, stáhla si mozillu firefox, abych mohla normální způsobem psát články, a pak jsem ještě vytvořila nový vzhled na blog. Čím je speciální? Zejména tím, že po více než pěti letech blogování přiznávám svou existenci a identitu. Vždy jsem se pokoušela vystupovat anonymně, došla jsem ale k závěru, že se nemám za co stydět (když vynechám své začatky v psaní recenzí...). Baví mě číst knihy, psát recenze a příběhy. Proč se za to stydět? Učený z nebe nespadl, každý jednou začínal - každý, kdo se nebál začít. A já už se nebojím.
Takže tu bude nějaký čas viset můj obličejíček, pokud bude někoho urážet, na požádání ho smažu :-DUžijte si zasloužený víkend.

S.

Pohřbívání panny

4. ledna 2014 v 1:09 | Sayury |  recenze

Karel Štorkán - Pohřbívání panny

počet stran: 192
Rok vydání: 2013
Vyalo nakladatelství: Šulc-Švarc
Hodnocení: 4/5


V lesoparku nedaleko od Prahy je nalezeno zohavené tělo mladé dívky. O záhadnou vraždu se okamžitě začne zajímat bulvár, který do případu vnese chaos. Kdo byla ve skutečnosti chytrá a skromná studentka gymnázia Monika Adamová?