Prosinec 2013

Co rok 2013 dal a vzal

31. prosince 2013 v 10:34 | Sayury |  La vida
Ani ne za tři dny přijde Nový rok, a tak je nejvyšší čas na takovéto zamyšlení nad tím, co se zkazilo a co se naopak povedlo.

Co by kdyby...

30. prosince 2013 v 9:26 | Sayury |  recenze

Co by kdyby...Popelka neobula střevíček - Sarah Mlynowska


Počet stran: 150
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Jota
Hodnocení: 1/5Abby a Jonáš se pomocí kouzelného zrcadla dostanou do Floomu, království, ve kterém se odehrává příběh o Popelce. Ačkoliv se oba dva snaží nenarušit řád světa, jejich samotná přítomnost už je chybou v Matrixu, která odstartuje jednu pohromu za druhou. Abby se však nedokáže smířit se špatným koncem, a tak dělá, co může, aby pomohla Popelce stát se princovou nevěstou.

Labutě na Vltavě

29. prosince 2013 v 22:41 | Sayury |  La vida

Na sklonku roku, kdy je v Praze osm stupňů nad nulou, sníh v nedohlednu a spousta volného času, jsem se rozhodla nevyhazovat ztvrdlé rohlíky a udělat jednou charitu zvířecím kamarádům. Vydali jsme se tedy k Vltavě nakrmit racky, holubi (živoucí infekce, jak trefně řekla kamarádka) a labutě. Navzdory jejich kráse a bělosti, která budí dojem čistoty a nevinnosti, jsou podle mě labutě zvířata, které vyvrhlo samo peklo. Alespoň mám ten dojem pokaždé, když sez jejich hrdla ozve skřek tisíců duší.
Přináším pár fotek, nekomentovat můj oděv, šla jsem za socku. A nekrást fotky. Jinak skončíte v pekle a Váš skřek budou na věky věků interpretovat tahle bílá stvoření.

Anděl smrti nezklamal

29. prosince 2013 v 11:26 | Sayury |  recenze

Tlukot křídel smrti - Paul Hoffman


Počet stran: 510
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Euromedia Group, k.s. - Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace

Závěrečná část bestsellerové trilogie, navazující na Levou ruku Boží (Knižní klub, 2009) a Čtyři poslední věci (Knižní klub, 2011). Od okamžiku, kdy Cale zjistil, že jeho brutální vojenský výcvik má posloužit jedinému účelu - zničení největšího omylu Božího, tedy samotného lidstva -, pronásleduje ho tentýž muž, který z něj učinil Anděla smrti: papež vykupitel Bosco. Den zúčtování se blíží. Touha po pomstě Cala přivede zpátky ke svatyni vykupitelů - a k poslední konfrontaci s osobou, kterou na celém světě nejvíc nenávidí…

Novodobá popelka Marissy Meyerové

7. prosince 2013 v 17:29 | Sayury |  recenze


Cinder - Marissa Meyerová

Série: Měsíční kroniky #1
počet stran: 400
Rok vydání: 2012
nakladatelství: Egmont
Hodnocení: 4/5


Když se řekne Popelka, všichni si představíme krásnou, avšak od popela zašpiněnou dívku, která žije s macechou a nevlastními sestrami. Jednoho večera se dostane na královský bál, kde okouzlí prince, ztratí střevíček, a na konci se stane jeho nevěstou. To však není případ šestnáctileté Cinder, novodobé popelky žijící po 4.světové válce. Cinder je totiž kyborg, mechanička a prakticky otrok své macechy. Prakticky vzato je to Popelčina velice špatná alternativa příběhu o jejím životě. Tak špatná, že si ho ani ona sama nedokáže představit v těch nejdivočejších snech.