Zelená jako smaragd

26. listopadu 2013 v 18:40 | Sayury |  recenze
Kerstin Gier - Zelená jako smaragd
Série: Drahokamy #3
Počet stran: 416
Nakladatelství: Albatros - CooBoo
Hodnocení: 5/5

Anotace:

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)

Ten, jehož-jméno-nesmíme-vyslovit zlomil Gwendolyn srdce a ona se tak po dvou týdnech událostí, které ji změnily život, zhroutila. Na smutnění však není čas, a tak se během svých povinností snaží Gideonovi vyhýbat, což bohužel zapřičiní mnoho nedorozumění. Její pozornost od citových problémů odvede již zesnulý dědeček, který ukryl indicii k rozluštění celé hádanky. Bohužel to udělal až o pár desítek let později, tedy v budoucnosti, a tak se Gweny musí spolehnout na pomoc svých přátel, jelikož zbývá už jen několik kapek krve do naplnění proroctví.


Abych byla upřímná, hodně jsem váhala, jestli si závěrečné pokračování příběhu o drahokamech přečíst. Proč? Nevěděla jsem, jestli jsem připravená se s tímto příběhem a světem rozloučit a jelikož jsem věděla, že knihu přelouskám za pár dnů, snažila jsem se vzdorovat. Zvědavost mě bohužel přemohla a po pár dnech jsem se do Zelené jako smaragd pustila.

Poslední díl mě opravdu nadchnul, zejména když se vysvětlily všechna nedorozumění a otázky, které jsem si pokládala v předchozích dvou dílech. Najednou všechno pasovalo jako skládačka a já byla ohromená - ohromená tím, jak autorka skvěle promyslela děj, zápletku a rozdělení nápověd pro čtenáře. Nikdy jsem si nebyla jistá, kdo byl viník a z proroctví jsem také nebyla dvakrát moudrá. Po přečtení Zelené jako smaragd bylo všechno najednou úplně jasné. Úžasné!

Série Drahokamy mi opravdu vzala dech. Proroctví, příběhy a osudy postav, citáty a úryvky z knih Strážců na první straně každé nové kapitoly, zasazení historických postav do příběhu...Opravdu nemám slov. Knihu bych určitě doporučila, je opravdu čtivá, stránky doslova mizí pod rukama, milovníky fantasy rozhodně neurazí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama