Rudá jako rubín

17. listopadu 2013 v 12:11 | Sayury |  recenze

Rudá jako rubín - Kerstin Gier

Série: Drahokamy
Počet stran: 336
Rok vydání: 2012
Vydalo nakladatelství: Albatros Media - CooBoo
Hodnocení: 5/5

Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

O této knize jsem poprvé slyšela od yan-ny, která se do knihy úplně zamilovala, než jsem se ke knize dostala já, uplynula pěkná řádka dnů. Jak jsem jen mohla neznát takový příběh?


Gwendolyn, obyčejná studentka střední školy, žije celý život ve stínu své sestřenice Charlotte, kterou si babička lady Arista a teta Glenda hýčkají, je předurčena stát se cestovatelkou časem. Charlotte je tak od mala trénovaná ke své misi - učí se cizí jazyky, klasické tance, konverzaci na úrovni a hrát na hudební nástroje. Bohužel, ani veškeré toto úsilí nezmění skutečnost, že se jednoho dne udělá špatně Gwendolyn a na chvilku zmizí v čase. Tato chvilková cesta do minulosti ji změní život a spustí nepřetržitý proud otázek, na které jí nemůže nikdo odpovědět. Členové řádu jsou nedůvěřiví a Gideon, její partner s časocestovacím genem, si o ní myslí, že je akorát na obtíž. K velké nevoli ostatních je ale Gwendolyn předurčená k velkým věcem a měla by v budoucnosti sehrát rozhodující roli v bitvě o moc.

Pokud mě nějaká kniha kdy okouzlila, je to Rudá jako rubín. Dychtivě jsem otáčela stránku za stránku, příběh mě úplně pohltil a dovolil mé fantazii, abych se vypravila na dlouhou cestu do minulosti. Každá druhá stránka ve mně vyvolávala nové a nové otázky, a tak jsem s napětím četla dál a hledala na ně odpovědi. Než jsem se nadála, byla jsem u konce. Srdce mi z toho málem puklo. Bylo třeba sehnat další díl.

Rudá jako rubín je opravdu vydařený kousek, který by žádnému nadšenci fantasy a historie neměl chybět. Příběh je tak dobře napsaný, že kdyby opravdu existovali lidé s časocestovacím genem, nedivila bych se tomu. Autorka navíc zakomponovala historické postavy, díky nimž je příběh ještě věrohodnější. Jsem tedy naprosto unešená a toto zábavné čtení bych doporučila každému.

Minulý rok byla kniha dokonce zfilmována a myslím si, že se film povedl, i když místy jsou tam spoilery z dalších dílů, tudíž doporučuji přečíst si nejprve celou sérii, a až potom se podívat na film. :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama