Modrá jako safír

24. listopadu 2013 v 18:04 | Sayury |  recenze
Kerstin Gier - Modrá jako safír

Série: Drahokamy #2
Počet stran: 344
Nakladatelství: Albatros media -CooBoo
Hodnocení: 4/5

Anotace:
Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!


Pokračování Modrá jako safír se zaměřuje zejména na naše dva hlavní hrdiny, Gwendolyn a Gideona, které čeká hromada úkolů, na které Gweny nebyla připravená. Nezbývá tedy, než se snažit v co nejkratším časovém úseku naučit co nejvíc - od slušného chování, po znalost historie a tance. Bohužel její mysl zaměstnávají jiné starosti, než se naučit menuet, například Gideon, Gideon a ještě jednou Gideon, který se chová víc než podívně. Navíc ji nikdo v Řádu nechce říct, proč se musí podřizovat a podnikat nebezpečné výpravy do minulosti, o co jde, a jakou roli má Gwendolyn sehrát ve věštbě.

Kniha Modrá jako safír se opravdu vyvedla, nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Jakoby příběh nikdy neskončil - druhý díl začal přesně tam, kde skončil ten první, tedy v kostele. Gideon se konečně vymáčknul a Gweny je v sedmém nebi. Navíc nachází spojence v démonovi Xemeriusovi, který hlídá, pozoruje a odposlouchává tam, kam ho Gweny pošle a nešetří kousavými poznámkami, které mě v průběhu celého příběhu opravdu bavily.

Druhý díl má co nabídnout, ačkoliv je oproti Rudé jako rubín o něco slabší, vzhledem k tomu, že vytvořila nové a nové otázky, avšak na žádné předchozí neodpověděla, což bylo trochu frustrující, na druhou stranu mě to podnítilo k tomu, abych si rychle sehnala třetí díl a konečně rozluštila záhádu :-). Knihu bych tak určitě doporučila, určitě neurazí a rozhodně pobaví, alespoň teenagery a fanoušky YA určitě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laduka Laduka | Web | 27. července 2014 v 22:03 | Reagovat

Tohle je jedna z mích oblíbených sérií :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama