Listopad 2013

Zelená jako smaragd

26. listopadu 2013 v 18:40 | Sayury |  recenze
Kerstin Gier - Zelená jako smaragd
Série: Drahokamy #3
Počet stran: 416
Nakladatelství: Albatros - CooBoo
Hodnocení: 5/5

Anotace:

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)

Ten, jehož-jméno-nesmíme-vyslovit zlomil Gwendolyn srdce a ona se tak po dvou týdnech událostí, které ji změnily život, zhroutila. Na smutnění však není čas, a tak se během svých povinností snaží Gideonovi vyhýbat, což bohužel zapřičiní mnoho nedorozumění. Její pozornost od citových problémů odvede již zesnulý dědeček, který ukryl indicii k rozluštění celé hádanky. Bohužel to udělal až o pár desítek let později, tedy v budoucnosti, a tak se Gweny musí spolehnout na pomoc svých přátel, jelikož zbývá už jen několik kapek krve do naplnění proroctví.

Modrá jako safír

24. listopadu 2013 v 18:04 | Sayury |  recenze
Kerstin Gier - Modrá jako safír

Série: Drahokamy #2
Počet stran: 344
Nakladatelství: Albatros media -CooBoo
Hodnocení: 4/5

Anotace:
Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

Rudá jako rubín

17. listopadu 2013 v 12:11 | Sayury |  recenze

Rudá jako rubín - Kerstin Gier

Série: Drahokamy
Počet stran: 336
Rok vydání: 2012
Vydalo nakladatelství: Albatros Media - CooBoo
Hodnocení: 5/5

Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

O této knize jsem poprvé slyšela od yan-ny, která se do knihy úplně zamilovala, než jsem se ke knize dostala já, uplynula pěkná řádka dnů. Jak jsem jen mohla neznát takový příběh?