Den her

12. října 2013 v 22:44 | Sayury |  La vida

Po dlouhé, téměř nekonečné době, se mi v diáři objevilo taky něco jiného, něž domácí úkoly, eseje a práce. Ve dnech 5. - 13. října probíhá 13. ročník festivalu deskových her, nebo také zkráceně Deskohraní 2013. Dost pravděpodobně se zhrozíte a představíte si divné lidi s tlustými skly na očích (nic proti, sama je mám taky), co sedí a hrají hry pro děti. No...vlastně i takové byste tam našli :-) Nicméně se mezi nimi objevují i jiní smrtelníci, vlastně stovka smrtelníků. Navzdory velkým prostorům (2 patra, v každém patře několik velkých místností), ve kterých se festival koná, jsou všechna místa plně obsazená. Platíme vstupné 50 Kč a dostáváme se do velké místnosti s nekonečným množstvím krabic. Můžeme začít hrát.

První hru, kterou jsme si vybrali, byla Studená válka pro dva hráče, která mimochodem obsadila první místo v celosvětovém žebříčku her. Na jedné straně stojí SSSR a na straně druhé USA. Hra simuluje 45 let neustálých bojů a intrik mezi mocnostmi. Ačkoliv jsme hru nedohráli, musím říct, že je skvěle vymyšlená, a nebýt složitých pravidel a zdlouhavosti, hra by byla skvělá do škol.

Další hry už byly ve srovnání se Studenou válkou jednodušší. Zahráli jsme si Zeměplochu (založená na knihách Terryho Pratchetta), Dračí srdce, Ubongo a další jiné hry. Na festivalu jsme strávili prakticky celý den a nezahráli jsme si ani třetinu všech her, které byly vystavené na poličkách.

Později odpoledne jsme se přesunuli Z Tyršova domu do kina Světozor, kde se konal Festival bollywoodského filmu. Jak však napovídá název článku, na žádný film jsme nešli. Před vchodem do sálu se linula vůně nabízených indických pokrmů a uprostřed se rozkládal náš cíl - Carrom.


Carrom je pravděpodobně indická hra, která je směsicí kulečníku a cvrnkání kuliček. Rozdíl je však v tom, že hrací deska je menší, čtvercová a dřevěná. V každém rohu je jedna díra, do které se cvrnkají ploché, kulaté, dřevěné kameny. Je to tak neskutečně zvláštní a zábavné, že jakmile jednou začnete, nemůžete přestat :-).

Páteční odpoledne a téměř celou sobotu jsme tak strávili hraním. Tanto měsíc jakoby se rozthl pytel s festivaly, téměř na každém rohu v centru Prahy se něco děje. Do zítřka také běží Festival burgerů na Náměstí Míru, kam už jsme bohužel nestihli zajít. Tak snad zítra :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama