TED - ne ten medvěd

7. září 2013 v 21:51 | Sayury |  odkazy

Dostáváme se k dalšímu odkazu, bez kterého by svět žil ve sladké nevědomosti. Naštěstí tomu tak není. Představuji Vám TED, stránku plnou inspirativních videí.

Pokud byste někdy neměli co na práci a nechtěli zabíjet čas nad Bleskem a novinkami o tom, co zrovna paní Bartošová provedla nebo kdo s kým byl spatřen, pak doporučuji vyhledat Ted a trochu se obohatit. Trocha vědomostí navíc nikdy nikomu neuškodila.


Hned na úvodní stránce najdete nová a nejsledovanější videa. Záznamy jsou rozděleny do kategorií (nejsledovanější, nejnovější, vtipné, inspirativní, informativní, o vědě, etc.), stačí jen kliknout na to, co vás zajímá. Co je určitě bezva, je fakt, že není třeba se registrovat (pokud nechcete např. vkládat komentáře). Další skvělou věcí na TEDu je, že pro ty, kteří jsou anglickým jazykem nepolíbení, jsou zde u některých záznamů k dispozici titulky. Pokud věnujete pár minut krátké registrace, kde zadáte místo pobytu (myslím, že stačí stát), automaticky se vám budou překládat názvy videí do češtiny a titulky naskočí hned.

Pokud jste komunikativní a máte dobrou úroveň anglitiny, pak doporučuji navštívit TED talks. Je to vlastně jakési forum, kde se můžete dozvědět spoustu věcí (např. jaké jsou vzdělávací systémy v jiných státech) a sami můžete (po registraci) něco přidat a podělit se tak s ostatními. Ted také pořádá zahraniční akce, stačí se jen na stránkách "porozhlédnout".

TED bych určitě doporučila každému, kdo má zájem dozvědět se něco nového, avšak z jiného soudku. A proč že je vlastně další odkaz opět na téma vzdělání? Osobně si myslím, že jsou to stránky, o kterých by měli lidé vědět. Mnohdy vám videa tohoto rázu změní pohled na svět, donutí vás přemýšlet o věcech, které vás předtím nikdy nenapadly a hlavně vás to obohatí. Určitě víc než ten Blesk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 10. září 2013 v 14:52 | Reagovat

To porovnání s Bleskem mě pobavilo, Ivetku Bartošovic už nemusím aspoň tři roky a Blesk je dobrý tak na zatopení.
Tvůj odkaz vypadá zajímavě, sice nebrouzdám po videích často, ale někdy zase jo a tady mám dobrý tip.
A jsem ráda, že ses zas objevila!
Konečně, ženská jedna nešťastná... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama