Hvězdy nám nepřály

4. září 2013 v 21:16 | Sayury |  recenze

Hvězdy nám nepřály - John Green

Počet stran: 240
Rok vydání zde: 2013
Vydala: Euromedia Group k. s. - Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace:
Ve 13 letech diagnostikovali Hazel rakovinu. Nyní, po třech letech, se nachází v posledním stádiu, kdy je už všem jasné, že čeká na poslední vlak. I Hazel to ví. V podpůrné skupině se seznámí se 17letým Augustem, který ze souboje s rakovinou vyšel s amputovanou nohou. Oba v sobě najdou zalíbení a pochopení jeden pro druhého. V tu chvíli se Hazel obrátí život naruby a už nechce, aby její vlak přijel. Svět ale bohužel není továrna na splněná přání.


Hvězdy nám nepřály je neuvěřitelný příběh dvou mladých lidí, při kterém jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet. Knihu jsem otevřela před několika dny a vzala jsem ji do ruky pokaždé, když to bylo možné. Byla jsem zvědavá, nemohla jsem se dočkat nové kapitoly a vtipných scén. Co mě však na celém příběhu bavilo nejvíce, byly metafory a dialogy mezi Grace a Gussem. Po přečtení zajímavé pasáže jsem se pokaždé musela pousmát nad pravdivostí a hloubkou jejich myšlenek.

Celý příběh mě naprosto uchvátil. Augustus na mě udělal dojem, především to byl jeho smysl pro humor a schopnost hluboce uvažovat nad věcmi, vzhledem ke svému mladému věku. Zdálo se mi, jako kdybych nasedla do rozjetého vlaku, který neměl v úmyslu se zastavit. John Green skutečně dokázal okouzlit i bez kouzel. Smála jsem se, hltala stránky, měla vztek, a nakonec jsem si i pobrečela, což se mi už dlouho nestalo.

Autor knihy dokázal do 240 stran zasadit velice zajímavé myšlenky do nenáročného příběhu, kde se postavy ocitly v těžké životní situaci a přesto nevzdychaly nad svým osudem, ačkoliv na to měly plné právo. Oba věděli, že svět není továrna na splněná přání, i tak se jim ale jedno přání splnilo - milovat a být milován.

Pro mnohé se kniha možná bude zdát místy až přeslazená a kýčovitá, nicméně osobně si myslím, že tyto chvíle vyrovnávají vážnější chvilky a celý popis procesu rakoviny. Do knihy jsem se zamilovala. Určitě bych ji doporučila i lidem, kteří čtou odlišné žánry. Určitě se v ní najde spoustu témat k zamyšlení a i přes všechnu jeji vážnost bych si dovolila říct, že pro mě byl příběh příjemnou oddechovkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 10. září 2013 v 14:54 | Reagovat

O této knize už jsem někde četla, asi bych si ji i přečetla. I když nevím, jestli bych to zvládla. Ale na druhé straně, ve Třech kamarádech Patricia tky umírala na souchotě a byl to nádherný příběh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama