Září 2013

Azothova cesta stínů

13. září 2013 v 23:24 | Sayury |  recenze

Cesta Stínů - Brent Weeks

Počet stran: 352
Rok vydání: 2010
Vydalo nakladatelství: Fantom Print
Hodnocení: 4/5

Pro Durza Blinta je vražda umění a on je ve městě nejlepším umělcem.
Pro Azotha je život jedna velká nejistota. Jedenáctiletý kluk z ulice patří do gildy, kde velí tyran Krysa, a je nucen každý den riskovat svůj život a uživit tak sebe, malou Panenku a kamaráda Jarla. Jednou však dostane jedinečnou šanci dostat se z Doupěte, a to přímo pod křídla Durzo Blinta. Když však přijme Durzovu nabídku, musí se rozloučit se svým starým životem, se svými přáteli a přijmout novou identitu a jméno. Jakožto Kylar Stern se musí naučit dobrým způsobům, které patří k šlechtickému jménu, a zároveň se musí naučit vést druhý život jako wetboy, nájemný vrah, a osvojit si tak vraždící schopnosti, politiku v zemi a v neposlední řadě i magii.

TED - ne ten medvěd

7. září 2013 v 21:51 | Sayury |  odkazy

Dostáváme se k dalšímu odkazu, bez kterého by svět žil ve sladké nevědomosti. Naštěstí tomu tak není. Představuji Vám TED, stránku plnou inspirativních videí.

Pokud byste někdy neměli co na práci a nechtěli zabíjet čas nad Bleskem a novinkami o tom, co zrovna paní Bartošová provedla nebo kdo s kým byl spatřen, pak doporučuji vyhledat Ted a trochu se obohatit. Trocha vědomostí navíc nikdy nikomu neuškodila.

Hvězdy nám nepřály

4. září 2013 v 21:16 | Sayury |  recenze

Hvězdy nám nepřály - John Green

Počet stran: 240
Rok vydání zde: 2013
Vydala: Euromedia Group k. s. - Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace:
Ve 13 letech diagnostikovali Hazel rakovinu. Nyní, po třech letech, se nachází v posledním stádiu, kdy je už všem jasné, že čeká na poslední vlak. I Hazel to ví. V podpůrné skupině se seznámí se 17letým Augustem, který ze souboje s rakovinou vyšel s amputovanou nohou. Oba v sobě najdou zalíbení a pochopení jeden pro druhého. V tu chvíli se Hazel obrátí život naruby a už nechce, aby její vlak přijel. Svět ale bohužel není továrna na splněná přání.

Khan Academy

1. září 2013 v 20:13 | Sayury |  odkazy

Čas od času narazím na internetu na nějakou stránku, u které si pomyslím: jak jsem jen bez toho vůbec mohla žít? A tak mě napadlo, že bych se o své znalosti mohla rozdělit i s dalšími "nepolíbenými". Tolik ke vzniku nové rubriky.
A teď k věci. Ráda bych Vám představila Khan Academy.

Khan Academy je velice úspěšný vzdělávací projekt, kdy se organizace rozhodla poskytnou všem lidem odkudkoliv ze světa bezplatné vzdělání. Stránky obsahují výklady v angličtině z matematiky, fyziky a ostatních věd, historie, ale i ekonomie či medicíny. Po zhlédnutí videa máte k dispozici obrovské množství příkladů, na kterých můžete vyzkoušet své nově nabyté znalosti.
Pro ty, kteří příliš neovládají angličtinu, vznikla Khanova škola, která s podporou Khan Academy dělá překlady do češtiny a vytváří tak alternativní možnost vzdělávání se, což se rozhodně cení.

A jak vlastně můžete začít studovat na KA?

Cesta víc než cíl

1. září 2013 v 2:37 | Sayury |  La vida

Je 1. září, 2:15 ráno, zítra začíná nový školní rok a já právě dodělala čtvrtý design za poslední dva dny. A řekla bych, že jsem konečně víceméně spokojená :-).
Dlouho, dlouho jsem se hledala, přemýšlela nad nesmrtelností chrousta,nad svým životem a nechala ležet blog ladem skladem. Psaní pro mě ztratilo smysl, psaní recenzí pro mě ztratilo smysl, celý život pro mě ztratil smysl. Těžká existenciální deprese, řekla bych. Ale já už to tak nechci.
Před třemi dny jsem se zúčastnila Knižního srazu v Praze a ačkoliv se mi tam moc nechtělo a hodně jsem váhala, vydala jsem se na něj. Díky bohu...