Dear John,...

30. srpna 2013 v 23:07 | Sayury |  recenze

Milý Johne - Nicholas Sparks

Počet stran: 272
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Euromedia Group, k.s. - Ikar
Hodnocení: 4/5

Anotace:

John Tyree je rebel, který odešel brzy ze školy a nastoupil do armády, jelikož nevěděl, jakým směrem by se jeho život měl ubírat - do doby, než pozná dívku svých snů, Savannah. Jejich vzájemná přitažlivost rychle přeroste v lásku, pro kterou je Savannah ochotna počkat, než Johnovi skončí povinnosti v armádě. Všechno se však změní 11.září 2001, kdy po teroristickém útoku na dvojčata cítí John povinnost se znovu zapsat. Naneštěstí, příliš dlouhé čekání způsobí konec. "Milý Johne,"Takto začíná dlouhý dopis, který změní život dvou lidí navždy. John se vrací ze služby, stále zamilovaný, avšak ze Savannah se stala vdaná žena. Čeká ho nejtěžší rozhodnutí v životě.Když jsem před lety viděla poprvé film "Dear John", brečela jsem jako želva. Brečela jsem podruhé i potřetí. A dojímá mě i teď, když si ho pouštím znovu. Když se mi dostala do rukou kniha, uvědomila jsem si, že jsem si projevy dojetí mohla schovat na tuto příležitost. Protože ke knihám Nicholase Sparkse by měli zdarma přiložit balíček papírových kapesníků.

Dear John je příběh jedné velké lásky, kterou by každý z nás chtěl alespoň jednou v životě zažít. Při čtení jsem si živě představovala scény a pokaždé, když jsem četla "těžce" romantickou scénu, usmívala jsem se jako měsíček na hnoji. John je urostlý, drsný voják, avšak pod povrchem se skrývá romantická duše, která jen čeká, až ji někdo objeví. Svou povahou si mě ihned získal, navíc byl celý příběh vyprávěn z jeho pohledu, což je pro mě, jakožto slečnu, mnohem zajímavější, jelikož my ženy opravdu netušímě, co se mužům honí hlavou.

Knihu jsem dočetla při šumění moře v teplém Chorvatsku. Po přečtení jsem jen seděla a dívala se na moře. Neměla jsem slov. Ne nadarmo je Nicholas Sparks uznávaným americkým spisovatelem, kdykoliv se chopí pera, můžeme si být jisti, že z toho bude bestseller. A tak se stalo i s touto knihou. Navzdory překvapivému závěru jsem byla příběhem nadšená a okouzlená. Pokud něco patří k letním dnům nebo naopak k zimním večerům, pak je to Milý John.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama