BZRK se vlastně čte Berserk

30. srpna 2013 v 12:14 | Sayury |  recenze

BZRK - Michael Grant

Počet stran: 334
Rok vydání zde: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Hodnocení: 4/5

Anotace:

BZRK, nebo také Berserk, je příběh jedné války odehrávající se v našem světě v blízké budoucnosti. Charles a Benjamin Armostrongovi jsou podivně narozená siamská dvojčata a vlastníci Armostrongových famózních dárků. Jejich hlavním cílem je stvořit utopickou společnost bez konfliktů, válek a hladu. A bez svobodné vůle. Představte si, že se z Vašich buněk vytvoří cosi podobné robotovi, který bude cestovat tělem nepřátel a drátovat jejich nervová spojení tak dlouho, až se z nich stanou odlišní lidé. Proti Dvojčatům stojí skupina mladých lidí, kteří bojují, aby ochránili svobodnou vůli lidí. Největší bitva se odehraje v nanu. Každá strana má co ztratit, válka je však navyhnutelná. Na tom, jak rychle se dokáží Noah a Sadie přizpůsobit, záleží jejich přežití. Na konci této bitvy je buď výhra, nebo šílenství.


Čtení BZRK se hodně podobalo pokusu o rozluštění hlavolamu: nemáte návod, ničemu nerozumíte a až časem pochopíte, o co vlastně jde. Kniha tak nutí čtenáře pokračovat a číst další stránky, aby se konečně dozvěděl, kdo jsou cukači, bioti, nano, makro a jak to vlastně celé zapadá do sebe. Při čtení tohoto neuvěřitelného příběhu mě nejednou napadlo, jak je sakra možné, že něco takového mohlo kdy koho napadnout. Michael Grant je skutečný mág, který dokázal mezi lykantropy, upíry a anděle vtěsnat své bioty, jenž si získaly pozornost tisíců čtenářů. Klobouk dolů.

Další, kdo si zaslouží neskonalý obdiv, je pán, který dělal český překlad. Ten se doopravdy vydařil.

BZRK je kniha, u které je potřeba zapnout mozek. Každá kapitola je z pohledu jiného hrdiny, ať už kladného či záporného. Čtenář tak pomalu získává obraz celé skládačky, která nakonec začne dávat smysl. Doslova. Když knihu začnete chápat, ocitnete se na poslední stránce. Než se však dobrete ke konci, zažiete tolik akce, že si úplně zničení budete muset jít lehnout. Asi tak na týden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama