Srpen 2013

Ups & Downs, aneb příběh jedné (terapie) lásky

31. srpna 2013 v 23:28 | Sayury |  recenze

Terapie láskou - Matthew Quick


Počet stran: 272
Rok vydání zde: 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace:

Seznamte se s Patem. Pat má teorii: jeho život je film stvořený Bohem. A mise, kterou od něj dostal, je stát se fyzicky a emočně stabilním, a za odměnu se k němu vrátí jeho žena Nikki. Problém je, že Pat, který se vrátil z léčebny, zjišťuje, že nikdo s ním nehodlá o Nikki mluvit. Všechno se změnilo: jeho milovaný tým Filadelfští Orli prohrávají; Pat je pronásledován zvláštní ženou Tiffany; otec s ním odmítá komunikovat a navíc je pronásledován Kennym G. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?

Dear John,...

30. srpna 2013 v 23:07 | Sayury |  recenze

Milý Johne - Nicholas Sparks

Počet stran: 272
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Euromedia Group, k.s. - Ikar
Hodnocení: 4/5

Anotace:

John Tyree je rebel, který odešel brzy ze školy a nastoupil do armády, jelikož nevěděl, jakým směrem by se jeho život měl ubírat - do doby, než pozná dívku svých snů, Savannah. Jejich vzájemná přitažlivost rychle přeroste v lásku, pro kterou je Savannah ochotna počkat, než Johnovi skončí povinnosti v armádě. Všechno se však změní 11.září 2001, kdy po teroristickém útoku na dvojčata cítí John povinnost se znovu zapsat. Naneštěstí, příliš dlouhé čekání způsobí konec. "Milý Johne,"Takto začíná dlouhý dopis, který změní život dvou lidí navždy. John se vrací ze služby, stále zamilovaný, avšak ze Savannah se stala vdaná žena. Čeká ho nejtěžší rozhodnutí v životě.


Fire - Cristin Cashore

30. srpna 2013 v 13:11 | Sayury |  recenze

Fire - Kristin Cashore

Série: #2 Graceling Realm
Vydáno: 5.10.2009
Nakladatelství: Dial Books
Hodnocení: 4/5

Anotace:

Nádherné bytosti, kterým se říká monstra, žijí v Dells. Monstra vypadají jako normální zvířata: lvi, koně nebo ryby. Čím jsou však rozdílní, je hříva či peří, které mají - jsou pestře barevná od fuchsiové, tyrkysové, bronzové po svítivě zelenou. Další vlastností, kterou se liší, je schopnost ovládat lidskou mysl. Sedmnáctiletá Fire je posledním žijícím lidským monstrem v Dells. Fire je krásná, rozumná, avšak téměř všemi lidmi odsuzovaná. Příběh se odehráva zhruba 30 let před Výjimečnou a v knize se střetává postava malého kluka s odlišně zabarvenými duhovkami, o kterém se neví, odkud pochází, ale má nebezpečnou schopnost, která bude čtenářům Výjimečné velice povědomá.

BZRK se vlastně čte Berserk

30. srpna 2013 v 12:14 | Sayury |  recenze

BZRK - Michael Grant

Počet stran: 334
Rok vydání zde: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Hodnocení: 4/5

Anotace:

BZRK, nebo také Berserk, je příběh jedné války odehrávající se v našem světě v blízké budoucnosti. Charles a Benjamin Armostrongovi jsou podivně narozená siamská dvojčata a vlastníci Armostrongových famózních dárků. Jejich hlavním cílem je stvořit utopickou společnost bez konfliktů, válek a hladu. A bez svobodné vůle. Představte si, že se z Vašich buněk vytvoří cosi podobné robotovi, který bude cestovat tělem nepřátel a drátovat jejich nervová spojení tak dlouho, až se z nich stanou odlišní lidé. Proti Dvojčatům stojí skupina mladých lidí, kteří bojují, aby ochránili svobodnou vůli lidí. Největší bitva se odehraje v nanu. Každá strana má co ztratit, válka je však navyhnutelná. Na tom, jak rychle se dokáží Noah a Sadie přizpůsobit, záleží jejich přežití. Na konci této bitvy je buď výhra, nebo šílenství.