"Co se ti honí hlavou?" "Ale tak, znáš to..."

23. dubna 2013 v 10:40 | Sayury |  La vida


Měli jste někdy pocit, že se Vám hlava uvaří a Váš mozek je na pokraji ohromné exploze, ačkoliv navenek jste pro ostatní jen další podivín, sedící nehnutě v lavici, zírající na tabuli?


Život na Zemi se občas zdá být neskutečně nudný oproti tomu, jaké bitvy denně vybojujeme uvnitř nás samotných. Osobně si ale myslím, že "hovory se sebou samotnou" budou má smrt, vážně. Nejhorší je moment, kdy jste o samotě a začnete nad něčím přemýšlet a do pěti minut máte 10 různých teorií a všechny v horším případě povedou ke katastrofickému konci, v lepším k nepříjemné bolesti hlavy.

Občas si říkám, že by bylo lepší, kdybych si žila jednoduchý, spokojený život bez otázek, na které pravděpodobně nikdy nenajdu dost dobrou odpověď, pak mě ale pokaždé překvapí, kam až se dokážu ve svém filosofování dostat, a tak v tom vesele pokračuji, což je vlastně dost bizardní. My, zbyteční filosofové, jsme nejspíš ztracený případ. Ale úplně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barunie. Barunie. | Web | 23. dubna 2013 v 12:53 | Reagovat

Vážně občas obdivuju, jak dokážeš tolik myšlenek shrnout v jednom kratičkém článku. My, zbyteční filosofové, jsme možná ztracený případ, ale žít jako ztracený případ je strašná sranda. ;D
Ke Krtkově dortu.. V případě srdcebolu vytáčím tvý číslo a shánim se po něm! :D A neboj, ten hejt jsem už vyřešila! :D

2 Vendy Vendy | Web | 23. dubna 2013 v 21:28 | Reagovat

Někdy mám pocit, že přílišné myšlení je na škodu. Zvlášť když přináší pocity negace a vlastně k ničemu nevede.
Taky se takovým myšlenkám neubráním a chvíli se s nimi rochním a užívám si svou dávku negace a bezmoci, pak se proberu a otřepu a křiknu na ně - zmizte, nejste k ničemu dobrý. A kupodivu, ony sice neochotně, ale na čas zmizí.
Zkus si místo toho čárat na papír. Jen tak, takové klikyháky jakési. Možná by tě zaujalo, inspirace zde:
http://scraptime.blog.cz/1302/doodling-day
A ukázka z některcýh čmáranic
http://scraptime.blog.cz/1302/doodling-od-vas
Asi tě to nebude bavit, ale dala jsem to pro zajímavost...
Jinak, takový ten pocit, že mi mrzne mozek, jsem měla pokaždé, když se užívají nějaké cifry. Ať to byl výklad finančních poradců o úrocích, grafy a takové srandičky, můj mozek se stával v tu chvíli ochrnutý. Naopak ožil třeba dnes, když jsem vytáhla ten vzorník vůní a začala zkoušet první vzorky...
Trochu jsem se rozkecala, promiň...
Chci říct, ty své bitvy vybojuješ, určitě! Ale někdy zkus přestat bojovat a dotěrné myšlenky zcela nebojovně vykopat z hlavy. Když si k tomu dáš nějaký čokoládový zákusek nebo čerstvý ananas, půjde to líp...

3 sayury sayury | Web | 24. dubna 2013 v 19:56 | Reagovat

[1]: No, původně to měl být obrázek a komentář "Fň", ale nakonec jsem si to rozmyslela :D

[2]: Věř mi, že já ten pocit mám pořád :D Jeden čas jsem si říkala, jak je možné, že když tolik žeru (slovo "jím" nevyjadřuje úplnou podstatu toho, v jakém množství a co s tím jídlem dělám :D )a nakonec jsem dospěla k závěru, že nadměrné používání mozku vede nejspíš k obrovské hromadě spálených kalorií :D Dobře, asi v tom spíš bude rychlý metabolismus, ale tohle zní líp... :D ...Kde jsem to skončila...jo! Ten odkaz je super! :D Vážně mě nadchnul :D
Já vím, že je vybojuju, jen si očividně ráda házím klacky pod nohy, takže se bitva vždycky pořádně protáhne...Každopádně děkuji za nepřestávající podporu, opravdu mě to těší :)))

4 nel-ly nel-ly | Web | 29. dubna 2013 v 14:38 | Reagovat

já myslím, že ten jednoduchý život ani exsitovat nemůže, každý má otázky a problémy - někdo více a někdo méně vážné - a bude jen hůř, na druhou stranu... jinak by to byla nuda, ne? :)

tenhle obrázek je můj oblbíený, docela na něj narážím na fb :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama