Za památkami v New Yorku

28. srpna 2012 v 19:00 | Sayury |  USA

Tento článek bude věnovaný několika památkám v New Yorku a radám, které se snad někomu budou hodit, až se vydá do města, které nespí.

1. The New York PASS
Rada, kterou vám dá každý, když se ho zeptáte na památky: koupit si New York Pass. Tahle kouzelná věcička vám otevře dveře do desítek míst po celém New Yorku, aniž byste museli něco platit. Koupit si ho se rozhodně vyplatí, 3-denní dospělá (12+) stojí nyní 140 USD a 7-denní 180 USD. Ačkoliv se to zdá být velkou částkou, ušetříte nemalé peníze. K New York PASSu dostanete knižního průvodce, mapu a dalších pár letáků, kam se vydat.

Výhodou je, že si ho můžete zakoupit na internetu a na pobočku jen přinést vytištěný papír, který vám tam potvrdí a vydají vám karty.
Přímo na onom místě je možné si zakoupit zv. "Hop on, hop off", což jsou autobusy, které jezdí stále po jedné trase a vy můžete nastoupit a vystoupit kdykoliv se vám zachce.
 • The New York Pass
 • Leisure Pass North America
  36 West 44th Street, Suite 1407
  New York, NY 10036


2. Vyhlídkové plavby

Co se týče okružních jízd, jsou zahrnuty v city passu. Můžete si vybrat délku a trasu (možno vybrat si ze tří) a pak se jen usadit, poslouchat neúnavného průvodce a kochat se výhledem na okolí. Nejpopulárnější Circle line Sightseeing Cruises se nachází kousek od Silver toweru, který je 1 nebo dvě stanice M42 z Times Square.

 • West 42nd St. at 12th Ave.
Loď však jede pouze okolo a nezastavuje. Pokud se tedy chcete zastavit na Liberty a Staten Islandu, musíte trošku jinam.

3. Liberty Island a Ellis Island
Na Liberty Island se nachází slavná Socha Svobody, jejíž vnitřek je momentálně v rekonstrukci, takže se maximálně projdete po ostrově, uděláte pár fotek a můžete vyrazit směr Ellis Island.
Loď vyjíždí z Battery parku, kam se dostanete z Times square autobesem M5 nebo M20 na stanici South Ferry. Parkem půjdete téměř až dozadu a díky New York Passu nebudete muset platit ni navíc. Ceny bez něho se pohybují okolo 17 USD.

Loď z Liberty Island odjíždí na Ellis Island každou chvilku (v ceně je plvba jak na Liberty, tak na Ellis), tudíž není třeba si dělat starosti, že byste nestihli loď.

Ellis Island fungoval do roku 1954 jako přistěhovalecká stanice pro imigranty do USA. Uvnitř najdete spoustu tabulí, fotek, věcí a doprovodných videí.

4. Empire State Building

Tuto impozantní stavbu nelze vynechat při návštěvě New Yorku. Je velice dobře hlídán (dovnitř se dostanete jen přes kontroly a rentgenem) a také velice dobře ochlazován v letních dnech, proto bych doporučila vzít si sebou něco lehčího na sebe, uvnitř bývá kvůli klimatizaci neuvěřitelná zima.
 • Empire State building najdete mezi 33rd a 34th St na 5th Avenue, rozhodně nejde přehlédnout :-)
5. Top of the Rock

Na Top of the Rock v Rockefeler center budete mít další úžasný výhled na celý New York. Přes den není tolik populární, jako večer, kdy se sice tvoří neuvěřitelné fronty, ale ten výhled rozhodně stojí za to.

 • 30 Rockefeller Plaza, New York, NY 10112
 • Z Times Square vás tam dostane M1-M7
6. Madame Tussauds New York

Pokud bylo někdy vašim snem podat si ruku s Bradem Pittem, vyfotit se s Angelinou Jolie, Johnem Travltou, Robertem Pattinsonem, či snad jinou další osobností, pak rozhodně vyražte do Madame Tussauds na Times Square. Tento dům je plný voskových figurín slavných osoností a než se stačíte se všemi vyfotit, ztratíte minimálně hodinu a půl. Na konci je navíc 4D promítání superhrdinů od Marvela. New York pass se na to však nevztahuje, a tak pokud budete chtít vidět Iron Mana, Spider-mana, či další jiné hrdiny v akci, budete si muset připlatit okolo 4 USD na osobu.

7. Ripley's Believe It or Not!

Hned vedle Madame Tussauds se nachází Ripley's Believe It or Not, což je zkráceně dům kuriozit. Ačkoliv se to nezdá, dům je opravdu obrovský a najdete v něm spoustu ponaučení i zábavy (mým největším avoritem je "Black Hole", kdyby si někdo vzpomněl na moji stránku a vrátil se, dejte vědět, co si o tom myslíte, já si to zamilovala!) pro celou rodinu. Na toto místo se též vztahuje NY Pass.

8. Spy: The Exhibit. Secret world of espionage

Výstava, která na mě udělala obrovský dojem. Za zavřenými dveřmi se dozvíte o tom, jak to chodí ve světě špionáže a rozhodně vám zaručuju, že vás výstava pořádně zamrazí. Též se na ni vztahují NY Passy.
 • Discovery Times Square,226 West 44th Street (poblíž 7th Ave, asi blok nebo dva od Madame Tussauds)

9. American Museum of Natural History

Když si spojíte část Národního muzea v Praze, mrtvé zoo a pár dalších muzeí, dostanete toto. Obrovskou, nekonečnou budovu, rozdělenou do nekonečných sekcí. Tak by se asi zhruba dalo popsat Přirodovědné muzeum poblíž Central Parku (když zrovna neprší, je ideální na dlouhé procházky - opravdu nádherné místo!). Uvnitř každé sekce se nachází projektor s krátkým dokumentem. Pro milovníky historie, biologie, astronomie a dalších odvětví je to hotový ráj. Oteřeno je tam denně, avšak pouze do šesti hodin.
10. The Museum of Modern Art
Kousek od Přirodovědného muzea se nachází Muzeum Moderního Umění, kde se dá v klidu strávit i celý den. Muzeum je též rozděleno na tisíce sekcí podle kultury, doby, století, slohu, uměleckého směru,etc. Najdete tam tedy jak hrobky faraonů, tak i středověké meče a brnění, ale také například Pollockova,či Dalího díla.
Tak toť pro dnešek vše. Těšte se na další článek, který by měl vyjít v nejbližší možné době :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťka zo siarra-web.blog.cz Peťka zo siarra-web.blog.cz | Web | 6. září 2012 v 18:32 | Reagovat

Neviem, či si na mňa pamätáš, písala som blog siarra-web.blog.cz a teraz obnovujem svoju činnosť na adrese poviedky-a-knihy.blog.cz , kde budem uverejňovať moje písanie, fotky, recenzie na knihy a podobné veci, budem rada ak sa prídeš pozrieť. :)

Tvoj blogg som mala veľmi rada, bol originálny so svojráznym spádom a rada vidím, že sa veľmi nezmenil :) Verím, že sa môžeme opäť vzájomne navštevovať

2 Lucy / L. Lucy / L. | Web | 7. září 2012 v 22:00 | Reagovat

joooj šla by som do NY :3

3 Domča Domča | Web | 3. října 2012 v 18:19 | Reagovat

Strašne veľmik chcem ísť raz do New Yorku :-D ach bože, len či sa tam niekedy dostanem, ale snáď áno :D

4 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 22:15 | Reagovat

pattison se jim ve voskovym moc nepovedl :-D ale už maj Hermionu...
já byla v Madame Tussauds London, moc hezký, objala jsem královnu :-D
myslím, že do New yorku se podívám max tak na google mapách

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama