Pád, Lauren Kate

24. srpna 2012 v 13:47 | Sayury |  recenze

Lauren Kate - Pád


Počet stran: 320
Rok vydání: 2011
Vydalo nakladatelství: Knižní klub, Euromedia Group,k.s.
Hodnocení: 3/5

Anotace:
Některým andělům je souzen Pád...

Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Pád je další knihou z mnoha, kde se objevují padlí andělé a holky, které si nic nepamatují a chlapci, kteří jim nic připomínat nechtějí. Již od začátku bylo jasné, jaký asi bude konec, což mě ani tak neodradilo od čtení. Proč si jednou za čas nedat nějakou oddechovku? Protože to Pád přesně je.


Luce je od začátku popisována jako normální holka, které se dějou ne příliš normáln věci, počínaje viděním černých postav, konče smrtí jejího kamaráda. A tak se dostává na internát, poznává nové přátele a snaží se zapadnout, což je těžší a těžší, když hned první dny končí zavalená pod tělem Daniela, který se jí vyhýbá, nechce s ní mít nic společného, ale zachránit život jí klidně může.
Luce tak váhá mezi nečitelným Danielem a okouzlujícím Camem, který má všechno.

Zvrat nastane ve chvíli, kdy začne hořet knihovna a jeden ze studentů přijde o život a Luce končí v nemocnici. Tehdy se v Danovi konečně něco zlomí a vypadá to velice nadějně na šťastný konec.
Autorce knihy se však v hlavě zrodil lepší plán a pořádně tak zamíchala kartami. Na konci tak čtenář zůstává rozčarovaný, avšak zvědavý na pokračování.

A tak to přesně dopadlo i se mnou. Konec se opravdu vyvedl a já se hned vrhnula na Torment, druhý díl ze série Padlých.
Kniha nebyla žádnou novinkou na trhu, ale určitě ji ocení všichni náctiletí čtenáři YAF, které příběhy s andělskou tématikou ještě stále neomrzely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama