P. Briggs - Zkřížené hnáty

22. srpna 2012 v 20:27 | Sayury |  recenze

Patricia Briggs - Zkřížené hnáty

Série: Mercedes Thompson
Počet stran: 256
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fantom Print
Hodnocení 3/5

Anotace:

Merci Thompson se ani nestíhá vzpamatovat z předešlé hrůzné zkušenosti a už musí čelit novým problémům. Upíří vládkyně Marsilie zjistila, že Merci má na svědomí smrt jejího oblíbeného upíra. Rozhodne se tak pomstít se. Jak to však jen udělat, aby krev nebyla na jejích rukou? Koneckonců, za Merci stojí Adam a celá jeho smečka vlkodlaků...


Další díl z cyklu Mercedes Thompson je více odpočinkovým, než akčím, jak tomu bylo v Železném polibku. Merci se vzpamatovává ze zásilnění a znovu a znovu se snaží o znovuvybudování důvěry - jak k lidem, tak především k Adamovi, vlkodlačímu alfovi v Tri-Cities.

To, že se velká část knihy zabývá Merci a Adamem však neznamená, že v ní chybí ono známé napětí a pořádná akce. Patricia nás o ni ani tentokrát nepřipravila, a tak se nejeden čtenář může dočkat zajímavého rozuzlení. Zkřížené hnáty autorka proměnila v detektivku, ve které na začátku ani Merci, ani čtenáři netuší, co mají očekávat dál. Je pak pochopitelně velivce těžké se od knihy odtrhnout.

Já samotná jsem knihu měla za dva dny hotovou a navzdory protáhnutému ději se kniha čte velice dobře a rychle. I přesto byl ale čtvrtý díl z trochu lehčího soudku, chyběla mi v ní ironie a akce. Samozřejmě ani jedno se nedá po Železném polibku od Merci očekávat, upřímně ale doufám, že se natolik vzpamatuje, aby ve Stříbrných relikviích opět mohla používat svou nevymáchanou pusu na všechny okolo. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama