Evermore, A.Noel

22. srpna 2012 v 21:24 | Sayury |  recenze

Alyson Noël - Evermore

Rok vydání: 2009
Počet stran: 306
Nakladatelství: St Martin's griffin

Český název: Nesmrtelní I. - Napořád
Počet stran: 270
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: ARGO

Hodnocení: 4/5

Semnáctiletá Ever jako jediná z rodiny přežije autonehodu. Její otec, matka i sestra jsou na druhé straně a Ever sama s výčitkami na Zemi. Po probuzení má navíc schopnosti slyšet cizí myšlenky, vidět auru lidí a mluvit s mrtvými lidmi. Tedy konkrétně se svou mladší sestrou, která ji denodenně navštěvuje a udržuje ji tak nad vodou.
Pak se v jejím životě objeví Damen, krásný, bohatý a plný tajemství, která Ever přitahují na hranici bezpečnosti.


Evermore je především pro nadšence Twilightu od Stephanie Meyer, celou dobu totiž máte pocit, že čtete Twilight, akorát ten, kdo umí číst myšlenky je Ever a ne Damen (tedy Edward). I přesto mě kniha okouzlila a vtáhla do děje. Nejednou jsem se přichytila s přiblblým úsměvem na tváři a nejednou jsem upadla do těžké deprese z té hromady ideálních vztahů.

Na poslední stranu jsem se dstala po dvou dnech neustálého čtení a najednou jsem byla zklamaná, že jsem si nekoupila další díl.

I přes skutečnost, že takových příběhů je stovka, jedna jediná věc mě na celé knize natolik zaujala, že jsem se s obrovským nadšením pustila do čtení, aniž bych věděla, o čem třeba je, bylo poděkování hned na první straně, kde byl zmíněn Dr. Brian L. Weiss.
V tu chvíli mi bylo jasné, že to nebude úplný brak. A nebyl. Otázka reinkarnace je velice aktuální a mnoho lidí v ni věří. Kdo ví, třeba taková Ever stále dokola a dokola existuje...Možná, že my všichni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 23. srpna 2012 v 10:18 | Reagovat

Tak nevím... nedávno jsem četla knihu Zář a to mi taky připadalo jako když čtu Twillight, ba ještě nadsazený. Jen tam nebyl upír Edward, ala andělská holka (ani už nevím jméno) a místo lidské Belly tam byl lidskej kluk, navíc silně nábožensky založenej...chm, hm. To by mi ani tak nevadilo, že se prohodily role, jako že jsem tam objevovala shodné prvky s Twillight. Andělská se rozhodla ukázat lidskému chlapci a vybrala si místo na pláži, kde nikdo nebyl. Edward se rozhodl ukázat Belle a vybral si místo uprostřed lesa, kde nikdo nebyl. A takových prvků bych našla víc...
Je mi jasný, že už není možné napsat úplně originální román (nebo pravděpodobnost tak jedna ku tisíci), ale tohle bylo vážně okaté.
Jestli bude Evermore něco podobného jako Zář, tak asi tuhle knížku nemusím.
I když, pro zajímavost bych si ji přečetla, ale jen kdybych ji sehnala v knihovně, protože jinak  škoda peněz...

2 sayury sayury | Web | 23. srpna 2012 v 21:47 | Reagovat

[1]: To máš pravdu, začínám z toho být otrávená, někdo přijde s něčím zajímavým a lidi, kteří si chtějí utrhnout kus slávy, tak taky hned něco napíšou. Ale upřímně, nevadí jim třeba, že za pár let se z toho stane zapomenuté téma a řadovka? Mě by to třeba hrozně žralo :D Takže možná proto už při psaní se snažím vyhnout všem těmhle věcem, protože jedna, dvě, tři knihy nejsou špatné na stejné téma, ale stovka? To už je trochu moc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama