Srpen 2012

Za památkami v New Yorku

28. srpna 2012 v 19:00 | Sayury |  USA

Tento článek bude věnovaný několika památkám v New Yorku a radám, které se snad někomu budou hodit, až se vydá do města, které nespí.

1. The New York PASS
Rada, kterou vám dá každý, když se ho zeptáte na památky: koupit si New York Pass. Tahle kouzelná věcička vám otevře dveře do desítek míst po celém New Yorku, aniž byste museli něco platit. Koupit si ho se rozhodně vyplatí, 3-denní dospělá (12+) stojí nyní 140 USD a 7-denní 180 USD. Ačkoliv se to zdá být velkou částkou, ušetříte nemalé peníze. K New York PASSu dostanete knižního průvodce, mapu a dalších pár letáků, kam se vydat.

Výhodou je, že si ho můžete zakoupit na internetu a na pobočku jen přinést vytištěný papír, který vám tam potvrdí a vydají vám karty.
Přímo na onom místě je možné si zakoupit zv. "Hop on, hop off", což jsou autobusy, které jezdí stále po jedné trase a vy můžete nastoupit a vystoupit kdykoliv se vám zachce.
  • The New York Pass
  • Leisure Pass North America
    36 West 44th Street, Suite 1407
    New York, NY 10036

Jenny Han, Summer #2

24. srpna 2012 v 14:45 | Sayury |  recenze

Jenny Han - It's not a summer without you


Počet stran: 288
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Simon & Schuster Books For Young Readers
Hodnocení: 3/5

Anotace:

Susannah je po smrti. Conrad na vysoké a Jeremy v nedohlednu. Už nic nebude takové, jako dřív. Ale léto bez bratrů a Cousins beach? Všechno se zdá být ztracené, než Jeremy zavolá Belly, že Conrad zmizel a je k nenalezení. Bez rozmyšlení souhlasí, aby mohla dát věci zpátky dopořádku. A jestli je tohle doopravdy poslední léto, pak by mělo skončit tam, kde začalo - v Cousins beach, s oběma bratry. Tak jako to bývalo vždycky.

Pád, Lauren Kate

24. srpna 2012 v 13:47 | Sayury |  recenze

Lauren Kate - Pád


Počet stran: 320
Rok vydání: 2011
Vydalo nakladatelství: Knižní klub, Euromedia Group,k.s.
Hodnocení: 3/5

Anotace:
Některým andělům je souzen Pád...

Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Pád je další knihou z mnoha, kde se objevují padlí andělé a holky, které si nic nepamatují a chlapci, kteří jim nic připomínat nechtějí. Již od začátku bylo jasné, jaký asi bude konec, což mě ani tak neodradilo od čtení. Proč si jednou za čas nedat nějakou oddechovku? Protože to Pád přesně je.

Evermore, A.Noel

22. srpna 2012 v 21:24 | Sayury |  recenze

Alyson Noël - Evermore

Rok vydání: 2009
Počet stran: 306
Nakladatelství: St Martin's griffin

Český název: Nesmrtelní I. - Napořád
Počet stran: 270
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: ARGO

Hodnocení: 4/5

Semnáctiletá Ever jako jediná z rodiny přežije autonehodu. Její otec, matka i sestra jsou na druhé straně a Ever sama s výčitkami na Zemi. Po probuzení má navíc schopnosti slyšet cizí myšlenky, vidět auru lidí a mluvit s mrtvými lidmi. Tedy konkrétně se svou mladší sestrou, která ji denodenně navštěvuje a udržuje ji tak nad vodou.
Pak se v jejím životě objeví Damen, krásný, bohatý a plný tajemství, která Ever přitahují na hranici bezpečnosti.

P. Briggs - Zkřížené hnáty

22. srpna 2012 v 20:27 | Sayury |  recenze

Patricia Briggs - Zkřížené hnáty

Série: Mercedes Thompson
Počet stran: 256
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fantom Print
Hodnocení 3/5

Anotace:

Merci Thompson se ani nestíhá vzpamatovat z předešlé hrůzné zkušenosti a už musí čelit novým problémům. Upíří vládkyně Marsilie zjistila, že Merci má na svědomí smrt jejího oblíbeného upíra. Rozhodne se tak pomstít se. Jak to však jen udělat, aby krev nebyla na jejích rukou? Koneckonců, za Merci stojí Adam a celá jeho smečka vlkodlaků...

Dobré rady do zahrady, aneb pár rad na cestu do NYC

19. srpna 2012 v 23:37 | Sayury |  USA

Přináším sem pár rad, které se budou hodit každmu, kdo učinil tak, jako já a nekoupil si průvodce. Jsou sice dobré, ale neskutečně drahé. A v dnešní době je internet požehnání, jelikož tam nejdete vše. I tak jsem byla líná odklikávat stránku po stránce a zjišťovat si věci, a tak jsem se poptala a vyrazila, konkrétně do New Yorku. Upřímně doufám, že vám rady k něčemu budou.