Než odejdu navždy

5. července 2012 v 14:23 | Sayury |  recenze

Než odejdu navždy - Marie-Laurie Picat


Počet stran: 229
Rok vydání: 2011
Vydalo nakladatelství: FRAGMENT


Marie-Laurie, matka čtyř dětí, zjistí, že ji nezbývá příliš času. Namísto toho, aby se rakovina dala na ústup, začala se jí šířit celým tělem. Co bude ale s dětmi? Pomyslela si a navzdory všem diagnózám se rozhodla dovést alespoň jeden boj až do konce - boj o to, aby po její smrti zůstaly děti pohromadě a v rodině, kterou si ona sama vybere.

Je to až nepochopitelné, že člověk jako Marie-Laurie se dokáže po tom všem, co jí osud nadělil, smát, vtipkovat a bojovat. Znásilněná, s neschopným manželem, čtyřmi dětmi a rakovinou na krku a přesto s tak obrovským srdcem.

Než odejdu navždy je odkaz statečné ženy lidem, kteří potřebují dodat odvahu, aby se uchýlili ke krokům, které ještě nikdo před nimi neudělal. Všechno jde, když se chce. Marie-Laurie tak vyhrála jeden boj, který se stane inspirací pro tisícovky dalších. Ačkoliv jí doktoři nedávali víc než pár měsíců, se svou pevnou vůlí, láskou a bojovnou povahou vydržela téměř rok.

Marie-Laurie Picat zemřela 9. srpna 2009, její odkaz však bude žít navěky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 5. července 2012 v 19:08 | Reagovat

Někteří lidé dokážou být povzbuzením, ať fiktivní nebo skuteční.
Četla jsem knížku o ženě, která měla stejný problém a hledala rodinu pro svou dceru. Přežila dýl než doktoři předpokládali, ale stejně nakonec podlehla...
Ale tu náhradní mámu své dceři našla. (I když tohle byla asi románová postava, ne ta skutečná...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama