Červenec 2012

Levá ruka boží

22. července 2012 v 16:24 | Sayury |  recenze

Paul Hoffman - Levá ruka boží


Počet stran: 415
Rok vydání: 2010
Vydalo: Euromedia Group,k. s. - Knižní klub
Hodnocení: 4/5

Anotace:
Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů - lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba. Podaří se mu zosnovat útěk ze svatyně, a tak s dalšími dvěma chlapci prchá do neznámého světa za nikdy nepoznanou svobodou...

Levé ruce boží jsem se po dlouhé měsíce vyhýbala jako čert svěcené vodě. Když jsem ji po třech dnech nepřetržitého čtení dočetla, nechápala jsem, proč jsem si takový obdivuhodný kousek nepřečetla dřív.Nový design!

21. července 2012 v 16:36 | Sayury |  odpad

Očividně během prázdnin nemám co na práci v těchto "slunečních" dnech, a tak jsem se rozhodla zasednout a něco vyytvořit. Netrvalo to moc dlouho, akorát na konci jsem zjistila, že je to moc malé, takže jsem to musela celé předělat. No, každopádně, nový design je na světě a bude vás tu ještě nějakou chvilku strašit.

Kromě téhle novoty jsem se rozhodla, že se po dlouhé dlouhatánské době vrátím ke psaní, tudíž od září by se tu mohly postupně objevovat má "šuplíková" díla :)
Další novinkou je rubrika "Z cest" - akorát za pár dní odlétám za velkou louži a tak mě napadlo, proč bych se s vámi neměla podělit o své dojmy... :)
Tolik k novinkám. Jdu dělat něco produktivního. Třeba upravit recenze a udělat další na Levou ruku Boží .)

Bůh s Vámi
S.

Než odejdu navždy

5. července 2012 v 14:23 | Sayury |  recenze

Než odejdu navždy - Marie-Laurie Picat


Počet stran: 229
Rok vydání: 2011
Vydalo nakladatelství: FRAGMENT


Marie-Laurie, matka čtyř dětí, zjistí, že ji nezbývá příliš času. Namísto toho, aby se rakovina dala na ústup, začala se jí šířit celým tělem. Co bude ale s dětmi? Pomyslela si a navzdory všem diagnózám se rozhodla dovést alespoň jeden boj až do konce - boj o to, aby po její smrti zůstaly děti pohromadě a v rodině, kterou si ona sama vybere.

Je to až nepochopitelné, že člověk jako Marie-Laurie se dokáže po tom všem, co jí osud nadělil, smát, vtipkovat a bojovat. Znásilněná, s neschopným manželem, čtyřmi dětmi a rakovinou na krku a přesto s tak obrovským srdcem.

Než odejdu navždy je odkaz statečné ženy lidem, kteří potřebují dodat odvahu, aby se uchýlili ke krokům, které ještě nikdo před nimi neudělal. Všechno jde, když se chce. Marie-Laurie tak vyhrála jeden boj, který se stane inspirací pro tisícovky dalších. Ačkoliv jí doktoři nedávali víc než pár měsíců, se svou pevnou vůlí, láskou a bojovnou povahou vydržela téměř rok.

Marie-Laurie Picat zemřela 9. srpna 2009, její odkaz však bude žít navěky.