Vzpoura - Andrea Cremer

24. června 2012 v 16:36 | Sayury |  recenze

Vzpoura - Andrea Cremer

Série: Smečka (Nightshade #2]
Počet stran: 351
Rok vydání: 2011
Vydalo: Euromedia k.s., Knižní klub
Hodnocení: 3/5

Anotace:
Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná… Druhý díl celosvětově úspěšné akční, romantické fantasy trilogie Smečka. (bux.cz)

Rok se sešel s rokem a mě se v ruce objevil druhý díl Smečky, Vzpoura. Už dlouho jsem se do žádné knihy nepustila s takovým přemáháním, jako do Vzpoury. Už posledně jsem měla problém přijmout fakt, že milostný trojúhelník byl akorát na obtíž a možná tak trochu kazil atmosféru celého děje. Nebylo tomu jinak ani v tomto případě.Po několika stránkách, kdy jsem byla zpět v obraze, jsem si s hrůzou uvědomila, že čtu již po několikáté jeden a ten samý řádek. Calla byla pryč od smečky a najednou tu bylo spoustu času řešit drama s Shayem. Do toho se nám tu připletli Hledači a nějaká ta lekce z historie Strážců.

Celá první polovina knihy byla roztahaná a uspávající. Sem tam někdo prohodil dobrý vtip, ale jinak nic. Ta zábavnější část nastala až ve chvíli, kdy jsem měla chuť to vzdát. Vzpoura mi vlastně připomněla horskou dráhu - jednou šel příběh nahoru, a podruhé zas dolů. Ve většině případech se držel dole.

Vztahy mezi Callou, Shayem a Renem mi trochu připomněly seriálové Upíří deníky: když už si holka vybrala jednoho, druhý se musel nutně vecpat zpátky na scénu. Tak tomu bylo i teď. V prvním díle jsem byla pro Rena. Když už bylo jasné, že celý druhý díl bude o Shayovi, smířila jsem se tedy, že to holt nebude Renier, ale Shay. Smůla. Další a další komplikace.

Jediné, co mě na tomto díle nadchlo, byli Hledači, konkrétně Ethan s Connorem. Nebýt jich, asi dávno umřu nudou.

Nejhorší však na tom všem je, že ačkoliv nejsem z knihy dvakrát nadšená, vím, že si budu muset přečíst závěrečný díl. No, snad na tom bude líp. Se zavřeným okem dávám 3 z 5 a doufám, že Oběť (závěrečný díl) bude vydařenější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama