Váhání - Maggie Stiefvater

2. června 2012 v 12:06 | Sayury |  recenze

Maggie Stiefvater - Váhání


Originální název: Linger
Série: Vlci z Mercy Falls
Počet stran: 322
Rok vydání: 2011
Vydalo nakladatelství: ARGO
Hodnocení 3/5

Anotace:

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme? (Arara.cz)


První díl Vlků z Mercy Falls se mi pod ruku dostal v loni touhle dobou, kdo mohl vědět, že až za rok budu číst pokračování o životě Sama a Grace. Název dělal své knize čest. Tak jsem k ní i přistupovala - s váháním. Bude kniha dobrá? Předčí první díl?

Hned Prolog "psaný" Grace mě vyvedl z omylu romantické idylky. První díl skončil dobře, Sam a Grace se dali dohromady, fafáry mohou znít, slzy štěstí mohou téct, novodobí Romeo a Julie jsou spolu šťastni, dokud je smrt nerozdělí. Ta ovšem tiše koutě vyčkává a už podle prologu je jasné, že tam nebude sedět věčně.Když vynechám ucourané vyprávění jejich vztahu, které mě začalo spíš iritovat, než bavit, je tu Cole. Cole, hvězda skupiny Narkotika, Cole narkoman, Cole, který se snaží utéct sám před sebou. On a Isabel představovali tu zajímavější část knihy. Cole chce být vlkem, aby zapomněl, ale jeho lidská část ho táhne za Isabel. Co si vybrat? Lásku propojenou s bolestí, nebo štěstí v podobě zapomnění?
Bylo velice zajímavé sledovat vztahy mezi těmito postavami. Sam a Grace představují klid, vyrovnanost, pochopení, souznění a nekonečnou lásku. Cole a Isabel představují vášeň, nejistotu, divokost, tedy faktory, které mnohdy bývají "osinou v zadku", ze kterého číší problémy, ale bez toho by byl vztah příliš klidný, píliš ideální, příliš nudný.

Velice mě pobavilo a zároveň rozhořčilo chování Graceiných rodičů. Nikdy se o svou dceru pořádně nestarali, ale měli pocit, že když se v jejím životě objeví někdo jiný, než jen oni, můžou jí do toho mluvit. Tak trochu mi to připomnělo rodiče v dnešní době...

Poté, co děj dlouhou dobu tápal ve tmě, konečně přišel očekávaný spád. Poslední kapitoly jsem hltala neuvěřitelnou rychlostí. Konec byl lehko uhádnutelný, autorka si však skvěle nahrála na závěrečný díl.

Ačkoliv byl příběh o velké lásce, o vztazích a napětí, nepřinesl žádný nový pocit, který bychom už neznali z Mrazení. Váhání však stojí za přečtení. Je to oddechovka, ve které se dá nalézt plno pocitů a mnohé z reálného světa, tedy toho našeho.

Neměla bych tedy strach o úspěch dalšího dílu, avšak nad vzdálenou budoucností by se kniha měla třást, jelikož by se mohla mezi tou hromadou vlků stát tuctovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 9. června 2012 v 12:10 | Reagovat

Asi jsem v tomhle fakt děsná, ale já prostě nečtu celé série... vždycky si přečtu první díl, jo okej, aby se neřeklo a věděla jsem o co jde a tak... ale jakmile mě to OPRAVDU nezaujme, tak do dalších dílů prostě nejdu. Takové situace přišly snad jen u HG, Vampýrské akademie (i když do pětky už se mi nechce), u Zavrženého...
Ale co se týče vlkodlaků a upírů, už jsem prostě tak tired, že NE.
Mrazení se mi líbilo, byla to jedna z nejlepších knížek na tohle téma (určitě lepší než Smečka), ale už bych si jí nekoupila, a dokonce ani nepůjčila.
Možná kdybych jí dostala, tak naštvaná nebudu, jen nevím, kdy bych se k ní vůbec dostala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama