Červen 2012

Chatrč bohů Paula Younga

29. června 2012 v 0:35 | Sayury |  recenze

Chatrč - W. Paul YoungNázev v originále: The Shack
Počet stran: 252
Rok vydání: 2009
Vydalo nakladatelství: Euromedia Group, k.s - Knižní klub
Hodnocení: 4/5


Anotace:

Nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, Missy, byla na rodinném výletu unesena a veškeré důkazy nasvěčují tomu, že byla následně zavražděna. O několik let později dostane do schránky podívný vzkaz, ve kterém ho jakýsi "Taťka" zve do chatrče - do oné chatrče, kde před lety objevili jedinou věc po malé Missy. Ačkoliv je Mack zprvu pobouřen, nedá mu to a rozhodne se jedné zimy do chatrče vypravit. To, co tam nalezne, mu zcela obrátí život naruby.

Chatrč je jedna z nejrozporuplnějších knih, které jsem kdy v životě četla. Již od začátku jsem k ní přistupovala s jistou dávkou pochybnosti, koneckonců, já a Bůh si toho zas nemáme moc co říct, tudíž "nadšení" bylo na místě.

Vzpoura - Andrea Cremer

24. června 2012 v 16:36 | Sayury |  recenze

Vzpoura - Andrea Cremer

Série: Smečka (Nightshade #2]
Počet stran: 351
Rok vydání: 2011
Vydalo: Euromedia k.s., Knižní klub
Hodnocení: 3/5

Anotace:
Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná… Druhý díl celosvětově úspěšné akční, romantické fantasy trilogie Smečka. (bux.cz)

Rok se sešel s rokem a mě se v ruce objevil druhý díl Smečky, Vzpoura. Už dlouho jsem se do žádné knihy nepustila s takovým přemáháním, jako do Vzpoury. Už posledně jsem měla problém přijmout fakt, že milostný trojúhelník byl akorát na obtíž a možná tak trochu kazil atmosféru celého děje. Nebylo tomu jinak ani v tomto případě.

Nebezpečná láska - K.Petrusová

24. června 2012 v 15:39 | Sayury |  recenze

Kateřina petrusová - Nebezpečná láska

Počet stran: 376
Rok vydání: 2012
Vydalo nakladatelství: FRAGMENT
Hodnocení: 4/5

Anotace:

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství? (GR)

Když jsem poprvé viděla tuto knihu, můj první pocit byl něco ve stylu: "Co to sakra je?" Rychle jsem zavřela okno s anotací a mumlala si něco o pochybných knihách. Časem jsem ale četla víc a víc kladných recenzí, což samozřejmě vzbudilo mou pozornost. Co může být skvělého na příběhu s naprosto pochybným názvem, odkazujícím na červenou knihovnu? Nedalo mi to. Musela jsem si ji přečíst.


Váhání - Maggie Stiefvater

2. června 2012 v 12:06 | Sayury |  recenze

Maggie Stiefvater - Váhání


Originální název: Linger
Série: Vlci z Mercy Falls
Počet stran: 322
Rok vydání: 2011
Vydalo nakladatelství: ARGO
Hodnocení 3/5

Anotace:

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme? (Arara.cz)


První díl Vlků z Mercy Falls se mi pod ruku dostal v loni touhle dobou, kdo mohl vědět, že až za rok budu číst pokračování o životě Sama a Grace. Název dělal své knize čest. Tak jsem k ní i přistupovala - s váháním. Bude kniha dobrá? Předčí první díl?

Hned Prolog "psaný" Grace mě vyvedl z omylu romantické idylky. První díl skončil dobře, Sam a Grace se dali dohromady, fafáry mohou znít, slzy štěstí mohou téct, novodobí Romeo a Julie jsou spolu šťastni, dokud je smrt nerozdělí. Ta ovšem tiše koutě vyčkává a už podle prologu je jasné, že tam nebude sedět věčně.