Patricia Briggs & Svět knihy 2012

20. května 2012 v 21:29 | Sayury |  Diary

Letošní veletrh knih se konal ve velice zvláštním duchu. Možná proto, že jsem začala vnímat více knihy, knižní novinky, ale i nakladatelství, které je vydává. Každopádně tak jako každý Veletrh Svět knihy, byl i tento rok nezapomenutelný :-)

Pražské Výstaviště jsem navštívila v sobotu odpoledne za velmi dobrého počasí. Uvnitř v hale bylo sice dusno, ale komu na tom záleží, když kolem vás leží tolik knih :-) Autogramida Patricie Briggs byl plánovaný až na půl pátou, a tak jsem se rozhodla projít všechny stánky. Chyba. Né že bych došla až k bankrotu, ale nebyla jsem daleko.Po malé obchůzce jsem se rozhodla usadit se v klidu v s jídlem a pitím a prostě si jen užívat dne. Cestou do části s jídlem jsem narazila na menší frontu u nakladatelství BRÁNA. Tabule hlásila autogramiádu Barbory Nesvatbové.
Vyfotila jsem si ji a zamířila směr jídlo.

Ke stolku si přisedla postarší paní. V dobré náladě jsem nechtěla sedět v trapném tichu a započala konverzaci. K mému překvapení se z "běžného" návštěvníka vyklubala spisovatelka, která přišla předčítat. Paní Lydie Romanská mi ukázala svou nejnovější knihu a povyprávěla mi o obsahu. Jelikož jsem neznalá, avšak zvědavá, zeptala jsem se jí, jestli je to její první kniha. Odpovědí mi byl pobavený úsměv. "Ne ne, je to má v pořadí 19. kniha." Poté jsme se bavily o psaní, o cestování (přijela s batohem z Ostravy), o dovolené, o práci, o volnu, o počasí, zkráceně o všem o možném.
Po nějaké době mě musela opustit, jelikož se blížilo čtení. Podala mi ruku, poděkovala za společnost, obdařila mě dalšími milými slovy, jak ráda mě poznala a jak mi přeje mnoho úspěchů a odebrala se do horního patra budovy, kde mělo probíhat ono předčítání.

Do autogramidy zbývalo deset minut, a tak jsem se přesunula ke stánku Fantom Printu. K mému překvapení tam Patricia již seděla a smála se. V tašce mě tížil foťák, jeden výtisk ze série Mercy Thompson a dva vlci - papíroví. Jak jsme se dohodly, složila jsem dva vlky - jeden byl červený, druhý zelený. Všechny jste mě však předběhly a vydaly se na ranní autogramiádu, zbyla jsem tak sama samotinká(se dvěma vlky)...!

(Na obrázku je můj první výtvor dělaný ve škole(toho jsem jí taky dala), bohužel jsem jí dárek předala dřív, než jsem ho stačila zdokumentovat.)

Když jsem přišla konečně na řadu (na rozdíl od Chrisovy autogramiády jsem čekala ani ne 10 minut), vyfotila jsem si ji, pozdravila, vychválila její knihy a vytahovala dárek z tašky se slovy, že je to od komunity českých bloggerů/jejích velkých fanoušků. Když uviděla vlky, málem se rozplynula - a neje ona, ale i lidé ze stánku :-D

Dobrou minutu odhadovali, kdo by mohl být kdo (vyhrála verze Adam/Sam). Celá nadšená poděkovala, vrátila mi podepsanou knihu (i s obrázkem) a nabídla mi, jestli se s ní nechci vyfotit. Co bych to byla za člověka, kdybych odmítla! Po pěti minutách (!) strávených s ní jsem spokojeně vycházela ze stánku. Patricia je normální, příjemná a sympatická osoba, stále se smála a každou knihu podepisovala pečlivě a s věnováním.

Co dodat, veletrh byl pro mě úspěšný, odnesla jsem si domů nejednu knihu, koupila si CHATRČ, časopisy a vůbec...moc jsem si to užila. Těším se na příští rok, doufám, že v lepší sestavě, než jsem byla letos..!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Willinda Willinda | E-mail | Web | 20. května 2012 v 22:37 | Reagovat

Promiň, že jsme nedaly vědět, že jdeme ráno, ale měla jsem omezený přístup na net. Pak jsem si myslela, že tam na tu pozdější ještě zajdu, ale už jsem to nestihla a pelášila jsem na bus.
Koukám, že sis to s ní taky užila! ;) Nám se s Kath povedlo nějak narazit ve frontě na Abyss s Vendeou, tak jsme se daly dohromady a pak jsme strávily celý den spolu. A dala jsem jí taky vlky a byla z nich nadšená, teď jen doufám, že přežijí cestu domů :D

2 Vendy Vendy | Web | 20. května 2012 v 22:44 | Reagovat

Ten vlk je parádní.
Nedivím se, že překvapil!
A fópa s paní spisovatelkou není zas tak strašné, dnes se vydává tolik knih, že může někdo uniknout pozornosti. Ale je zřejmě pilná a třeba i dobrá?
Někdy je kvantita na úkor kvalitě (viz třeba taková Cartlandováí), jindy jsou romány dobré (Joy Fieldinová například...)
Kolik sis tam koupila knížek?
Uneslas je všechny? :-)

3 Vendy Vendy | 20. května 2012 v 22:45 | Reagovat

P.S. varta je něco jako hranice, tedy na oheň a fajr je prostě žár. Takže, velký, veliký oheň"
Aspoň takhle si ty výrazy pamatuji, možná mají i jiný význam.

4 sayury sayury | 21. května 2012 v 9:44 | Reagovat

[2]: Koupila jsem si chatrč, pokračování mercy, knihy s citáty, filosofické časopisy Nové Akropolis (jsou úžasné!), další knihy (jednu část jsem poslala s bratrem, nechtěla jsem to tahat :D), nebylo toho moc, většinou to byly lehoučké knihy...:) jinak děkuji za kulturní vsuvku, občas mě ty slova vážně udivují :D

[1]: Jůů taky vlky? Tak to jsem byla váážně originální :D i tak vás nesnášim, takhle utéct a nechat mě ploužit se tam sama...! Ani netušíte, jaké dilema jsem měla při vybírání knih :D Naštěstí (v tomto případě), Na Patriciu nepřišlo tolik lidí a nebylo s tím takových řečí a organizací, člověk přišel, "hodil" pokec, zasmál se a šel. Prostě ideálnim situace každého fanouška :D

5 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 21. května 2012 v 22:21 | Reagovat

Ty jsi prostě neskutečná! :)
Chtěla bych mít povahu jako ty... to je úžasné, vážně. Být takhle průbojná, přátelská, nestydět se.. áááchjo! :D
Už jen to, že jsi tam nakonec vážně šla a sama.. já třeba nemám ráda ani to, když mám jít sama nakupovat oblečení. :D
Je škoda, že už jsem tam byla v pátek a v sobotu měla oslavu nejlepší kamarádka, protože jinak bych tam šla s tebou :) a moc ráda, i když jsem od Patricie nic nečetla.. Ale očividně je to hrozně skvělá ženská.
A ten rozhovor s paní neznámou spisovatelkou? To by se mi líbilo asi nejvíc :) ale je to hrozně zvláštní, je škoda, že já bych se jen tak s nějakou starší paní asi nebavila :D ale když už, tak bych asi šla a pak si koupila její knížku s věnováním :) na památku. :) i když jsem na to teď koukala, tak píše poezii. i tak, jsem asi magor, ale beru všechno jako znamení :D
jinak, přísahám, že také napíšu článek o svém dnu na veletrhu. MUSÍM. dlužím to hlavně Fragmentu :D

6 sayury sayury | Web | 22. května 2012 v 21:30 | Reagovat

[5]: Hej tyjo, ona se prostě začala cpát párkem a začaly jsme se bavit o jídle :D Jelikož ve třídě jsem vždycky patřila mezi ty "divný" (čte,píše - věci, které se dneska prostě nenosí), tak jsem si zvykla chodit na akce sama, mé tempo ve "freestyle shoppingu" (to je sport, který provozuji)nikdo nezvládá, tudíž tohle si taky odbudu sama a pokud lidi na mě nekoukají a nestrkají do mě v metru, jako jeden starý pán, který o mě neměl zřejmě nejlepší mínění, tak jsem otevřená naprosto všem - koneckonců, tady platí dvojnásob, že vzhled není všechno. Paní Romanská nepíše jen poezii, knihu, kterou teď vydala je o snad 4 nebo pěti lidech a každý má nějaký příběh (zapomněla jsem název -_- :D )
Určitě napiš, jsem moc zvědavá, jak jsi ho strávila (a nejen ty), zvlášť, když každá z nás tam byla v jiný den... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama